Bölgesel zayıflama birçok kişinin arzu ettiği ama başaramadığı bi olgudur. Herkes ya aşk simitlerinden, ya göbeğinden ya basenlerinden ya da vücudun başka bir bölgesindeki yağlanmadan şikayetçidir ve diyet, spor ve egzersize rağmen arzu ettiği incelmeyi sağlayamaz. Ameliyatsız bölgesel zayıflama yöntemleri içersinde kliniğimizde kavitasyon ve soğuk lipoliz yöntemi kullanılmaktadır. Bu yöntemler için uygun hasta grubu ;

  • Liposakşın ameliyatı olmak istemeyen ,
  • Bölgesel fazlalıklarının azalacağı ama tamamen sıfırlamayacağı beklentisinde olan hasta grubudur.

soğuk lipolizEximianın en büyük avantajı ağrı,sızı ve yara, bere olmadan bölgesel olarak vücut hatlarında incelme sağlamasıdır. Kişi aynı anda günlük hayatına dönebilir. Uygulama haftada 2 kez olmak üzere 7 seanstır. Her seans uygulanacak bölgeye göre değişmekle birlikte 1 saat sürer. İşlem öncesi ve sonrası kişinin bol su içmesi hem işlemin etkinliği hem de lenfatik drenajın hızlanması açısından önemlidir.

1. EXİMİA Kavitasyonel ultrasound, elektroporasyon ve vakum sistemlerini birleştirerek üretilmiş kombine bir cihazdır. Ultrason ses dalgaları ile cilt altındaki yağ parçalanır ve lenfatik sistem ile vücuttan atılır. İşlem ile cildin 3 cm derinliğindeki yağlara kadar ulaşılır ve yağlar parçalanır. Vakum drenaj etkisi ile vücuttan uzaklaştırılır. Firming yani düzleştirici program ile de o bölgede düzgün bir görünüm yaratılır. Ayrıca selülit programı ile de aynı bölgedeki selülitli görünümde azaltılabilir.

Eximia’nın özellikle liposakşın sonrası erken dönemde uygulanması liposakşın başarısını ciddi anlamda artırır. Çünkü liposakşın sonrası cilt altı çok ödemli olduğundan kavitasyon normale göre çok daha fazla etkinlik gösterir. Ayrıca lenfatik drenaj hızlanacağı için şişliklerin daha çabuk inmesi sağlanmış olunur.

2. Soğuk lipoliz nedir? LIPOFREEZE cihazı cilt altındaki yağları dondurarak yağların beslenmesini bozar ve yağların erimesine neden olur. Eriyen yağlar vücuttan lenfatik sistem ile atılır. En büyük üstünlüğü tek seans uygulanması, ağrısız acısız bir yöntem olmasıdır. İdeal sonuçlar uygulamadan yaklaşık 2 ay sonra görülür. Elde edilen fayda kişiye ve bölgeye göre değişmekle birlikte % 10-25 aralığındadır. Yani tek bir uygulama sonrası cilt altı yağ oranı dörtte bir oranında azaltılmış olunur.

Soğuk lipoliz bölgesel zayıflamaHer yaşta erkek ve kadınlara uygulanabilir, özellikle yoğun iş temposu yüzünden ameliyat olmak istemeyen ya da nekahat dönemine vakit ayıramayacak kişiler için ciddi bir alternatif tedavi yöntemidir. Bu yöntem anestezi ya da cerrahi bir işlem gerektirmez, ağrısız, acısız ve sadece tek seans uygulanan bir tedavidir. Bölgesel incelme amaçlı yağ dokusunun kalınlığının azaltılmasına ait FDA onayı mevcuttur. Zeltig, Lipofreeze soğuk lipoliz cihazı üreten firmaların ticari adıdır. En sık uygulama yapılan bölgeler; Karın, göbek, basen, üst bacak ve bel bölgeleridir.

Soğuk lipoliz uygulaması süresi uygulanacak bölge sayısına ve genişliğine göre değişebilir. Cihazın başlığı A5 kağıdı kadar alanı kapsar ve bir seans uygulama1 saat sürer. Alan sayısına göre işlem süresi 3-4 saate uzayabilir. Elde edilen sonuçlar kalıcıdır. İşlemden herkes fayda görür, ama elde edilen sonuç kişisel farklılıklar gösterebilir. İşlemden 3-6 ay sonra ek uygulamalar ile bölgesel incelme daha da artırılabilir.

Soğuk lipoliz Ankara’da birkaç klinikte uygulanmaktadır. Soğuk lipoliz fiyatları pahalı değildir. yaptıranlar beklentileri gerçekçi olduğu sürece fayda sağlarlar. lipolizin zararları yoktur.