Baby botoks son yıllarda kırışıklıkların azalması için kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Normal botoks ile baby botoks arasındaki en önemli fark ise daha az fark edilir olmasıdır. Botoks uygulamaları genellikle daha yoğun bir şekilde yapıldığı için insanların mimikleri de kaybolabilir. Fakat baby botoks enjeksiyonu oldukça doğal bir görünüm vermek için kullanılır. Böylece mimiklere de zarar gelmemiş olur. Genellikle yüzünde çok fazla kırışık bulunmayan ve yaşlılık etkilerini azaltmak isteyen kişiler tarafından tercih edilir.

Baby Botoks (Minimal Botox) Uygulaması Nasıl Yapılır?

Baby botoks Baby botoks uygulaması için hazırlanan enjeksiyonlar da normal botokslar gibi botullinum toksininden üretilmektedir. Bu toksin de cilt için zararlı olmadığı gibi aksine oldukça yararlıdır. Buradaki temel amaç az miktarda toksin uygulaması yaparak o bölgede yer alan kasları uyarmak ve gevşemelerini sağlamaktadır. Genel olarak uygulama yapıldığı an direkt etkisi görülmez. Baby botoks etkilerini görmek için birkaç gün beklemek gerekmektedir. Uygulamadan 1 – 2 gün sonra kırışıklıklar azalmaya başlar. Böylelikle günden güne daha genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz.

Baby Botoksun (Oyuncu Botoksunun)  Avantajları Nelerdir?

Baby botoksun avantajlarının başında yüzün ifadesini bozmaması ve oldukça doğal durması gelir. Hatta genel olarak baby botoks yapılan kişilerin yüzlerindeki botoks uygulaması çok dikkatli bakılmadığı sürece anlaşılmamaktadır. Sadece kırışıklıklar azaldığı için daha pürüzsüz bir cilde kavuşulur. Bu da cildi hem parlak hem de eskisine göre çok daha sağlıklı bir forma sokmaktadır.

Baby botox enjeksiyonu düşük dozda botoks anlamına geldiği için kırışıklığı düzeltecek kadar uygulama yapmak yeterli olur. Böylece mimikleri hareket ettirmek için kullanılan kaslara da çok fazla etki etmez. Kaş ya da alın bölgesinde yapılan botoks uygulamalarında, kaşlarınızın hareketleri hesaplanarak doz ayarı yapılmaktadır. Bu sayede işlem sonunda kaş hareketleriniz de botokstan hiçbir şekilde etkilenmez.

Baby botoksun başka bir avantajı ise çok kısa süren ve genellikle yan etkisi olmayan bir tür olmasıdır. Yaklaşık olarak 15 dakika süren bir işlemdir. Ancak bu süre kişiden kişiye değişebilir. Uygulama yapıldıktan sonra hastalar normal hayatlarına hemen geri dönebilirler. Çünkü kızarıklık ya da şişlik gibi hiçbir yan etki gözlemlenmemektedir.

Baby Botoks Hangi Alanlarda Kullanılır?

Yaygın olarak baby botoksun uygulandığı alanlar göz bölgesi, göz çevresi, kaş arasındaki yatay çizgiler, göz kenarları, alın bölgesi, gülüşten kaynaklı cilt hasarlarıdır. Baby botoks etkisi ne kadar sürer; genellikle 6 ayda bir yenilenmesi daha iyidir. Çünkü uygulamadan 6 ay geçtikten sonra etkileri yavaş yavaş kaybolmaya başlar. Genel prosedür minimum 6 aydır, duruma göre daha uzun da olabilir.

Seanslardan önce verilecek olan dozlar planlanır. 6 ay sonra tekrar yapılacağında da aynı şekilde dozların ayarlanması gerekebilir. Çünkü bazı durumlarda kırışıklıklar azaldığı için daha az uygulanması da yeterli olabilmektedir. O nedenle de seanslardan önce dozlar değişebilir. Bir sonraki gelişinizde sorun yaşamamanız için Uzmanınız takviminizi tutacaktır.

Baby Botoks Kimlere Uygulanır?

Baby botoks özellikle yüz bölgesinde kırışıklık olan her cinsiyetten hastaya uygulanabilir. Herhangi bir zararı ya da yan etkisi bulunmamaktadır. Baby botoks hamilelere de uygulanabilmektedir fakat hamile olan kişilerin öncesinde doktorlarına danışması gerekmektedir.

Baby Botoks Güvenli Midir?

Baby botoks çok uzun süredir kullanılan bir estetik yöntemi olarak bilinir. Bu nedenle uzmanlar tarafından yapılan baby botoks uygulamalarının hiçbir zararı yoktur. Doğru doz ve doğru uygulama alanı seçildiği sürece ve uygulama steril bir ortamda olduğu sürece oldukça güvenli bir yöntemdir.