Göz Altı ve Dekolde bölgelerine Işık dolgusu

Cilt her geçen gün daha da yaşlanır ve eski diriliğini canlılığını kaybeder. Ciltte ki bu görünümün en önemli sebebi ciltteki hyaluronik asit içeriğinin azalmasıdır. Hyaluronik asit yoğun su tutucu etkisi nedeniyle cildin nemli ve diri gözükmesini sağlar. Küçük bir çocuğun yanağındaki canlılık ve dolgunluk yaşlandıkça kaybolur. Işık dolgusu bu kaybolan nemim tekrar kazanılmasını ve cildin tekrar yoğunlaştırılmasını hedefler.

göz altı ışık dolgusuIşık dolgusu Teosyal PureSense Redensity I ve II olarak ikiye ayrılır.

Işık dolgusu 1 aslında tüm yüz, dekolte bölgesi hatta ellere bile uygulanabilir. Aslında cilde ışığı yansıtma kapasitesini geri kazandırmak, cildin diriliğini ve canlılığını yeniden kazandırmak için mezoterapi ve dolgu uygulamalarının kombine olarak uygulandığı yeni bir konsepttir. Bir kür 2- 3 hafta ara ile uygulanan 3 seanstan oluşur. 1.5 yıl kadar etki kalıcılık gösterir.

Birinci uygulamadan itibaren gözle görülür sonuçlar ortaya çıkar. Cildin yeniden canlanması ve diri görünümünün artması için gerekli olan yoğun hyaluronik asit içeriği ile hazırlanmıştır. Ayrıca cildin yeniden yapılandırılması için 8 amino asit, 3 antioksidan, 3 mineral ve vitamin içerir.

Yüz, boyun, dekolte ve ele uygulanabilir. Ayrıca gözaltı morluğunu da azaltır. yapılan bu işlem ile cilt daha nemli, daha dolgun, daha canlı gözükür aynı zamanda kırışıklıklarda azalır. Düzlenen çizgi ile daha dolgun bir cilt ve karanlık bölgelerin kaybolması ile de cildin ışığı yansıtma kapasitesinde gözle görülür bir düzelme sağlanır.

ışık dolgusuIşık dolgusu 2 ise sadece alt göz kapağı problemleri için üretilmiş hyaluronik asitin yeni bir formudur. Bir çok insan gözaltı torbaları ya da halkaları nedeniyle daha yaşlı ve daha yorgun gözükür. Gözaltı torbaları yapısal, yorgunluk, uyku düzensizlikleri ve sağlıksız yaşam tarzına bağlı oluşabilir. Alerjik hastalarda görülme sıklığı daha fazladır. Bu durum kişilerin birçoğunu mutsuz eder. Toplum içnde kendilerini iyi hissetmemelerine neden olur.Temel uygulama yeri gözyaşı pınarını doldurarak gözaltı halkalarını ve torbalanmasını azaltmaktır. Aynı zamanda alt göz kapağı morluğunun azalmasına da katkıda bulunur. Ayrıca göz çevresine uygulanarak bu bölgedeki cildin gençleştirilmesine katkıda bulunur.

Bu dolgunun en önemli özelliği dolgunun akışkan ve hissedilebilir olmamasıdır. Çünkü yüz kırışıklıklarını doldurmak amacıyla üretilen diğer dolgu maddeleri genellikle daha kıvamlıdır. Göz kapağı cildi gibi çok ince bir bölgede bu dolgular ciltte topaklaşma, ciltte gözükme ya da ciltte düzensizlik oluşturma gibi problemler yaratabilir. Işık dolgusu 2 uygulaması ile bu tür problemlerin önüne geçilmiş olunur ve 2 tek seans uygulanır ve 1-1.5 yıl kalıcıdır.

Işık Dolgusu Nasıl Yapılır ?

Uygulama kolaydır. Uygulama öncesi emla lokal anestetik krem uygulaması işlemin konforunu artırır. Işık dolgu uygulaması mikro enjeksiyonlar şeklinde cilt içine yapılır. İşlem sonrası buz uygulaması faydalıdır. Dolgu içeriğinde lidokain olduğu için uygulama sırasında rahatsızlık hissedilmez. İşlemden hemen sonra hafif bir ödem yada noktasal bir morluk oluşabilir. Makyaj yapılması ve morluk engelleyici krem uygulaması faydalıdır.

Işık dolgusu fiyatı diğer dolgu uygulamalarına benzerdir. Işık dolgusu Ankara’da birçok klinikte yapılmaktadır.