Erkek genital bölge estetiği, genital bölgedeki deformasyonları gidermek için uyguladığımız estetik uygulamalardan biridir. Hem yapısal olarak deformiteler hem de çeşitli faktörlere bağlı olarak oluşmuş deformasyonların giderilmesini iki kapsamda değerlendiriyoruz.

Estetik açıdan ve işlevsel formatta sorunların giderilmesi için penis büyütme operasyonu ile uygulama yapıyoruz.

Erkek Genital Estetiği Nasıl Yapılır?

Erkek genital bölge estetiği Yaşa bağlı olarak, hızlı ve aşırı kilo alıp verme, aşırı alkol tüketimi veya genetik faktörler nedeniyle erkeklerin genital bölgesinde oluşan deformasyonlar için çeşitli uygulamalarımız bulunuyor.

Bu uygulamalar arasında;

  • Penis büyütme
  • Penis kalınlaştırma
  • Pubik bölge estetiği
  • Skrotum toparlama

Gibi estetik uygulamalar bulunuyor.

Penis Büyütme Uygulaması

Erkek genital estetiğinde pubik bölgeye işlem yaparak, penis büyütme operasyonu sağlıyoruz. Yani penisin içte kalan kısmını, askılayıcı bağlara doğrudan uygulama yapılarak, dışa çıkmasını sağlıyoruz.

Penis Kalınlaştırma Uygulaması

Penis kalınlaştırma uygulamasında ise enjeksiyon sistemiyle yapılır. Farklı maddeler kullanarak, kişinin isteği ve doku yapısına, genital bölge formuna bağlı olarak tekniği belirliyoruz.

Penis kalınlaştırma tekniklerinde;

  • Yağ enjeksiyonu
  • Doku transferi
  • Sentetik dolgu

Maddeleriyle, kalınlaştırma ve biçimlendirme formları uygulama seçenekleridir.

Yağ enjeksiyonunda, kişinin karın ve kalça bölgelerinden alınan yağ dokuları ile lipofiling yönteminde dolgu yapılır. Sentetik dolgu ise estetik dolgu materyali olarak kullandığımız, hyalüronik asit dolgusudur. İnsan genetiğinde doğal olarak bulunan ve dokulara zarar vermeden uygulanan bir yöntemdir.

Erkek genital estetik uygulamalarında en çok tercih edilen Vaser Liposuction yani yağ enjeksiyonudur. Doğal bir görünüm sağladığı ve kişinin kendi dokularından enjekte edildiği için herhangi bir alerjen, enfeksiyon oluşturma riski yoktur. Doku tamamen uyumlu olduğu için son derece doğal bir görünüm verir.

Genital doku transferi işlemi ise yaş, kilo gibi faktörlere bağlı olarak testislerde oluşmuş sarkıklıkların giderilmesi için fazla deri dokularının alınmasıdır.

Erkek Genital Estetiğinden Önce Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Cerrahi bir işlem olduğu için öncesinde düzenli kullanılan ilaçlar ve özellikle kan sulandırıcı maddeler alınmamalıdır. Operasyon öncesinde, bölgede şişlikler oluşmaması için çeşitli ilaçlar verilir. Genel sağlık durumu, daha önceden geçirilen çeşitli hastalıklar var ise belirtilmelidir. Cilt hastalıkları, enfeksiyonları gibi sorunlar var ise mutlaka belirtilmelidir.

Erkek Genital Operasyon Nasıl Yapılır?

Ameliyathane ortamında yapılan estetik operasyon, genel anestezi uygulamasıyla yapılır. Kesi açılarak doku transferi ya da kesi açılarak yağ alımı yapılır. Penis kalınlaştırma işleminde ise genel anesteziye gerek yoktur. Lokal anestezi de genellikle yapılmaz çünkü ağrısız bir işlemdir. Alkol, sigara ve vitamin alımları, operasyon öncesi en az 1 hafta süresince bırakılmalıdır.

Penis büyütme operasyonu ortalama 1 ila 1,5 saat aralığında tamamlanır. Aynı gün hastaneden çıkış yapılabilir. Kişi günlük yaşamına aktivitelerine dönüş yapabilir. Fakat bir süre ağır spor yapmamak ve ağır kaldırmamak önem taşır.

Operasyon sonrasında, pansuman ve kontrollere göre belirlediğimiz süre boyunca hamam ve sauna türü kullanımlar yapılmamalıdır. Cinsel ilişkiye girme süreci, operasyonun türü, niteliği ve sonrasındaki doku formuna bağlı olarak operasyon sonrasında belirlenir.

İyileşme sürecinde enfeksiyon riskini kaldırmak için hijyenik kurallara özen gösterilmelidir. Kabız olmamaya özen göstermek, formun korunmasına, dikişlerin açılmamasına etki eder.

Erkek Genital Bölge Estetiği Fiyatları

Erkek genital bölge estetiği fiyatları, yapılan uygulamanın türüne bağlı olarak belirlenir. Yapılan operasyon ya da ameliyat gerektirmeyen estetik uygulamalara göre, ilk muayene sırasında fiyatlar belirlenir. Genital bölge estetiği ile yapılacak başka estetik uygulamalar var ise belirlenir ve kombine olarak ya da ardışık olarak estetik tasarım programlanabilir.