Letdown rinoplasti kapalı burun estetiği yöntemi burunda doğal bir yöntem ile değişiklikler yapmak isteyen kişiler için olmazsa olmaz noktaların başında gelmektedir. Kıkırdak ve kemik üzerinde büyük değişikler yapılmadı için ameliyat sonrası komplikasyonların da oldukça düşük seviyede olduğunun altı çizilmelidir. Özellikle operasyon sonrası morluk söz konusu olduğu zaman göz altlarından ve burun kenarlarındaki fazla morluk oluşumu bu yöntemde meydana gelmemektedir.

Kapalı Burun Estetiği Letdown Rinoplasti Yöntemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

letdown rinoplasti

Letdown rinoplasti kapalı burun estetiği mantığı adından da anlaşılabilmektedir. Burnun kıkırdak kısmında meydana gelen sorunları çözebilmek için deriye en yakın olan kısım değil bunun bir altında bulunan dokular üzerinde işlem gerçekleştirilmektedir. Üst dokuya dokunulmadığı için kıkırdağın kendini toparlaması da daha kolay olmaktadır. Zaten kapalı burun estetiği letdown rinoplastinin en önemli özelliklerinin başında bu iyileşme hızı gelmektedir.

Letdown Rinoplasti Kapalı Burun Estetiği Herkese Uygulanabilir Mi?

Letdown rinoplasti kapalı burun estetiği 18 yaşından büyük olan kişilerde uygulanabilmektedir. Bu rinoplasti işlemleri sırasında şeker hastalarında, yüksek tansiyon ve kalp rahatsızlığı olan kişilerde uygulaması sorunlu olabilmektedir. Bu nedenle operasyon uygulanmadan önce muhakkak vücut tarama işlemleri tamamlanmalıdır. Bu bulgulardan herhangi birine rastlanıldığı zaman operasyonun uygulaması ertelenebilmektedir.

Bu yöntem açık bir ameliyat şeklinde yapılmamaktadır. Kapalı metot ile uygulamaya alındığı için hasarın hızla giderilmesinin yanı sıra iyileşme sürecinin de oldukça kolay bir biçimde tamamlandığı altı çizilmesi gereken detayların başında gelmektedir. Letdown yönteminin muhakkak bu alanda uzmanlığını kanıtlamış olan kişiler aracılığı ile uygulanması gerekmektedir. Bu yöntem yeni yeni bilinmeye tanınmaya başladığı için her uzmanın bilgi haznesinde yer almayabilmektedir.

İyileşme Sürecinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Letdown rinoplasti kapalı burun estetiği ameliyatı sonrası iyileşme süreci ile alakalı dikkate alınması gereken temel noktalar şu biçimdedir;

  • İyileşme sürecinde doktorların belirlemiş olduğu aralıklarda kontrole gidilmesi ve pansumanın tazelenmesi gerekmektedir.
  • Size verilen tarihe kadar burun kısmınıza su değdirmemeniz önerilmektedir.
  • Alerjik reaksiyona sebep olacak derecede güneş ışığına maruz kalmaktan da uzak durmalısınız.

Bu noktalara aykırı olunduğu zaman kişilerin iyileşme hızları da oldukça düşecektir. Herhangi bir komplikasyon meydana geldiği zaman direkt olarak doktorlar ile iletişime geçilmelidir.

kılınmıştır. Örneğin önceden açık burun estetiği ile gerçekleştirilmesine rağmen bazı minik dokunuşlar cerrahi müdahaleye gerek duyman tamamlanabilmektedir.

kapalı burun estetiği: Burunda meydana gelen ya da doğuştan taşımış olduğunuz kusurların ortadan kaldırılması için uygulanan estetik işlemlerin tamamı rinoplasti çatısı altında değerlendirilmektedir. Yüzün yapısını ve durunu direkt olarak etkileyen uzuvların başında gelen burun ancak uzman kişilerin ellerinden çıkan işlemler ile estetiğe tabi olmalıdır.

Letdown rinoplasti kapalı burun estetiği sonrası iz kalır mı:  en sık sordukları soruların başında iz kalır mı gelmektedir. diğer rinoplasti operasyonundaki gibi izi  iz kalmaması için farklı dikiş teknikleri kullanılmaktadır.

Ankara letdown rinoplasti kapalı burun estetiği fiyatları konusu bilgi almak için.