Yüz dolgusu uygulaması, İnsan cildinde yıllar geçtikçe cilt ve cilt altı dokusu incelmeye başlar. Bu incelme beraberinde özellikle yüz cildinde ince kırışıklıklardan sarkmaya varana kadar bozulmalara yol açar. Ciltteki bu bozulmalar sonrası cilt mat, kuru ve cansız bir görünüm kazanır. Yüz dolgusu uygulamalarının temel odak noktası yüz cildinin hacim kazanmasını ve yoğunluğunu artırmanın yanında, yüzde oluşan kırışıklık ve sarkmalarında azaltılmasıdır.

Yüze dolgusu uygulamaları

Organik Yüz Dolgusu ve Hazır Dolgular

Yüz dolgusu da dahil olmak üzere içerdikleri bileşen ve işleme göre kendi aralarında grublara ayrılırlar. Kök hücre ile kişinin kendi yağ dokusu kullanılarak yapılan Yağ enjeksiyonu dur. Diğer hazır Yüz dolgusu uygulamaları enjektörlerde uygulamaya hazır olarak üretilmiş materyallerdir. Bu maddelerinin içerikleri çok farklılık gösterebilir. Organik ya da sentetik madde içerebilirler. Organik içerikli maddeler kalsiyum ya da hyaluronik asit içerikli ürünlerdir. Bu materyaller insan vücudunda olduğu için her zaman güvenilirdir ve yaygın şekilde uygulanırlar. Sentetik Yüz dolgusu maddeleri ise temelde vücutta olmayan yabancı maddelerdir. Kalıcılıkları organik dolgulara göre daha fazlada olsa da yan eki potansiyelleri de ciddi anlamda yüksektir.

Yüz dolgusuHyaluronik asit içerikli dolgular ciltte su tutarak dolgunluk sağlar. Birçok firmanın ürettiği çeşitli formları mevcuttur, FDA onaylı bir üründür. Her hyaluronik asit içeren ürün her bölgeye uygulamak için uygun değildir, ayrıca hepsi aynı kalitede değildir. Kalıcılıkları da değişkendir. Genelde 6 ay ila 18 ay arasındadır. Bu ürünlerden 3 tanesi dünya çapında büyük firmalar tarafından üretilmiş güvenilir ve kaliteli ürünlerdir. Teosyal, jüvederm ve restylane hayluronik asit içeren markalarıdır. Bu markalar uygulandığında hiçbir problemle karşılaşılmazken, menşeyi ve üretim teknolojisi uygun olmayan ürünler ciltte alerjik reaksiyon, topaklanma ve kızarıklık gibi yan etkiler oluşturabilir. Bu yüzden Yüz dolgusu uygulamalarında ehil ellerde kaliteli ürün kullanılması ön koşul olmalıdır. Gittiğiniz kliniklerde size hangi marka dolgunun uygulandığının bilinmesi hatta size ürün barkodunun verilmesi çok faydalı olacaktır.

FDA onaylı organik dolgu maddelerinden kalsiyum hidroksiapatit içeren radiesse marka 18-24 ay süre ile kalıcılık sağlar.

Aquafilling marka poliamid içerikli bir dolgu maddesidir. Uygulandığı bölgede 5 yıl kadar kalıcıdır. Genelde vücuttaki herhangi bir çöküklüğün giderilmesi ya da bir bölgenin dolgunlaştırılması için kullanılır. Kullanım alanları;

Vucüt Dolgu Uygulama Alanları

  1. Çarpık bacak düzeltilmesi ya da bacak içi dolgunluğunu artırmak,
  2. Göğüslerinin büyümesini isteyen ama silikon protez istemeyen hasta grubuna
  3. Popo düzlüğü nedeniyle popoyu büyütmek amacıyla
  4. Geçirilmiş kazalara bağlı vücutta oluşmuş şekil bozukluklarına uygulanabilir.

Aynı sorunların çözülmesi için kullanılan diğer maddeleri de hylacorp gibi hyaluronik asit içerikli dolgular dır. Bu dolgularda aynı aquafilling gibi vücut hatlarını belirginleştirmek için kullanılır. Kalıcılıkları 2 yıldır.

Uygulama öncesi ve sonrası buz uygulaması, işlem öncesi uyuşturucu krem sürülmesi kişinin ağrı hissetmesini engeller. Zaten dolgunun içinde de uyuşturucu madde olması yüzünde ağrı yok denecek kadar azdır.

Nasıl Uygulanır ?

Dolgu iğne ya da kanül ile uygulanabilir. Kanül uygulaması ile ciltte oluşabilecek morarma ve şişlik büyük oranda engellenir. İğne ile uygulamlarda ise uygulanan dolgunun partikül çapına göre kalınlıkları fark edebilir.

Dolgu maddeleri en çok dudak kalınlaştırma, alnı bombeleştirme, çene belirginleştirme, yanaktaki çukurları doldurma, elmacık kemiği dolgunlaştırmak, gözyaşı oluğu doldurma, alın çizgileri, kaş çatma çizgileri, dudak üstü kırışıklıkları, ağız etrafı ve gülme çizgileri, göz etrafındaki kırışıklıkları gidermek amaçlı kullanılır. Ayrıca geçirilmiş Burun estetiği ameliyatına bağlı burunda oluşan düzensizlikler, ciltteki akne izleri ve eski izlerin çöküklüğünün doldurulması da dolgu maddesi ile düzeltilebilir.

Ankara’da yüz dolgusu yaptırmayı düşünen kişiler, konu hakkında detaylı bilgi ve kulanılan dolguların fiyatlarını öğrenmek için bize yazabilir, numaralarımızdan iletişim kurabilirler.