Cilt belki de yaşlanmanın ve yıpranmanın insan vücudunda ilk görüldüğü yerdir. Cildin nefes almasını sağlayan porlar yıllar içresinde çeşitli nedenlerle tıkanır. Nefes alamayan oksijenize olamayan cilt soluklaşır ve komedon dediğimiz ciltteki siyah noktalar belirmeye başlar. İşte cilt bu porları tıkayan ve cildi cansızlık veren tabakayı atamaz. Cilt bakımı ile cildin üzerindeki bu ölü ve yağ tıkaçlarının içeren tabaka temizlenir ve cildin yeniden yapılanması ve tazelenmesi teşvik edilmiş olunur.

cilde bakım yapmakCilt bakımı her sağlıklı bireye uygulanabilir. Belli aralıklara ile cilde bakım uygulanması cildin yaşlanmasını geciktirir ve daha iyi görünmesini sağlar. İdeali bir ay arayla tekrarlanmasıdır.

Uygulama öncesi cildin muayenesi yapılır. Cilt yaşı, nem durumu, yağ içeriği, porların durumu, yıpranma derecesi ve cilt sorunları değerlendirilir. Kişinin cilt durumuna göre uygulanacak bakım programı belirlenir.

Cilt bakımı ile cildin üzerindeki cansız deri temizlenir, ciltteki tıkalı porlar açılır, cildin kanlanması artırılır, cilde nem kazandırılır. Bu sayede cilt daha duru ve canlı bir görüntü kazanır.

Düzenli uygulanan cilt bakım seansları hem cildin daha güzel gözükmesini sağlar hem de cildin erken yaşlanmasını engellemiş olur.

Cilt bakımı uygulanacak işleme göre, 45 dakika 1 saat aralığında sürmektedir. Cilde medikal bakım uygulamaları mutlaka bir doktor kontrolünde deneyimli bir güzellik uzmanı ya da estetiysen tarafından yapılmalıdır. Çünkü hastaya cilde bakım sonrası cilt sorunlarını çözecek ve daha iyi görünmesinin sağlayacak ek prosedürler ve bakım önerileri doktor tarafından tavsiye edilebilir. Ayrıca Peeling, Lazer, Botoks, Dolgu gibi uygulamalar ile de kişinin cilt görünümü ve kalitesi artırılabilir. Cilt bakımı Ankara’da birçok klinikte yapılmaktadır.

Cilt Bakımı ile Ciltteki Kazanımlar

  • Cildin tonu ve rengi daha canlı hale getirir.
  • Cildin nem içeriği yoğunlaştırılır.
  • Cilt üzerindeki cansız deri temizlenir.
  • Ciltteki güneş lekelerinin tonunda bir açılma sağlar.
  • Cilde uygulanan kremlerin daha etkili olmasını sağlar.
  • Cildin nefes almasını sağlayarak daha iyi oksijenizasyonunu sağlar.