Yanak ve Elmacık kemiği belirginleştirme dolgusu, iki farklı türde uyguladığımız işlemlerdir. Daha genç ve dinamik bir görünüm ve daha formda bir yüz görünümü için sunduğumuz cerrahi olmayan estetik uygulamalarıdır.

Elmacık kemikleri, yüz ifadesinde daha güçlü karakteristik özellik verir. Yanaklar ise daha enerjik, genç ve çekici bir ifade kazandırır. Fakat her yüz yapısı ve karakteristik özellikleri farklı olduğu için her yüze aynı tip elmacık ve yanak hoş bir görüntü vermez. Yanak ve elmacık estetiğinde en önemli faktör, kişinin yüz yapısına uygun olması ve doğal görünmesidir.

Yanak Elmacık Kemiği Belirginleştirme Dolgusu Nasıl Belirleniyor?

Yanak elmacık kemiği dolgusu Uzman görüşü önemlidir deyimini ilk muayenemizde gerçekleştiriyoruz. Kliniğimizde yaptığımız analizde hem doku kalitelerine ve cilt niteliğine bakıyor hem de kemik yapı ve yüzün karakteristik yapısını inceliyoruz. Form kaybetmiş elmacık kemikleri ya da yapısal olarak belirgin olmayan elmacıklara dolgu yöntemiyle hacim ve ideal oran takviyesi yapıyoruz.

Elmacık kemiği erkek danışanlarımıza da uyguladığımız bir yöntemdir. Fakat kadınlardan farklı olarak daha erkeksi bir ifade ile yanak orantısallığında dizayn yapıyoruz. İkinci belirleme ise dolgunun hangi madde ile yapılacağıdır.

Yanak Elmacık Belirginleştirme Dolgusu Nasıl Yapılıyor?

Estetik dolgular grubunda temel olarak uygulanan ve bizlerinde uyguladığı 2 tip dolgu uygulaması vardır. Bunlardan ilki; yağ dolgusu diğeri ise haylüronik asit dolgusudur. Kişinin isteği ve vücut dokularına, yüz yapısına uygun olarak, kişiye özel belirliyoruz.

Yağ dolgusu; kişinin kendi vücudundan özellikle karın ve kalça yağ dokularından alınanların işlemlerden geçirilerek enjekte edilmesidir. Sentetik bazlı doldular ise laboratuvar ortamında üretilen ve insan sağlığına hiçbir zararı olmayan hatta insan bedeninde doğal olarak bulunan hyalüronik asit dolgusudur.

Elmacık kemiği dolgusu nasıl yapılır konusunda dolgu uygulamasından bilgi vererek, daha kolay tercih yapabilmelerini sağlıyoruz. Her iki dolgunun kendine has avantajları ve farklılıkları vardır.

Yanak Elmacık Kemiği Yağ Enjeksiyonu Uygulaması

Yağ enjeksiyonu, cerrahi işlemler dahilindedir. Nedeni ise vücuttan alınacak yağ dokularının liposuction yöntemiyle alınmasıdır. Alınan yağ dokuları yıkama ve santrifuj aşamalarından geçirilir ve enjekte yöntemiyle yanak- elmacık bölgesine uygulanır. Cildin alt katmanlarına uygulanır ve hareketi önlenir.

Her uygulama sonrasında enjekte edilen yağ dokularının ortalama %40- 50’si erir. İlerleyen dönemlerde tekrar uygulanırsa daha uzun süre kullanım sağlar. Yağ dolgusu yanak estetiği uygulamasının avantajı ise; kişinin kendi dokularından yapıldığı için uyum sorunu olmaz. Enfeksiyon oluşturmaz ve gayet doğal bir görünüm sağlar.

Yanak ve Elmacık Dolgusunda Hyalüronik Asit Uygulaması

Ortalama 1-2 saatte tamamlanan dolgu uygulaması, cerrahi olmayan estetik uygulamalar dahilindedir. Kişinin vücudunda doğal olarak bulunan bir asit türü olduğu için genellikle alerji testi yapılmaz ve alerji oluşturduğu da gözlenmemiştir. Hiyalüronik asit dolgusu, FDA tarafından onaylanmış ve estetik alanda uzun yıllardır kullanılan güvenilir bir işlemdir.

Enjeksiyon sistemiyle yapıldığı için herhangi bir kesi açılmaz ve dolayısıyla enfeksiyon riski oluşturmaz. Ortalama 6 ay ile 1 yıl kullanım avantajı sağlar. Cilt yapısına göre 1,5 yıla kadar kullanılabildiği gözlemlenmiştir. Uygulamanın etkisi geçtikten sonra yeniden yapılabilir. Daha belirgin elmacık ve yanaklar için derinin alt katmanlarına hareketsiz biçimde uygulanır.

Yanak  Elmacık Dolgusu Fiyatları

Elmacık kemiği dolgusu öncesi ve sonrası görselleri de incelenerek, kişinin karar vermesi ve ne kadar oranda dolgu isteyeceği önemlidir. Yüz yapısına uygun, aşırı olmayacak ve doğal bir görünüm verecek tarzda uygulama yapılması önemlidir. Fiyatlar ise uygulamanın türüne ve ne kadar uygulama yapılacağına bağlı olarak belirlenir.