Yanak estetiği ile yanakların ve elmacık kemiklerinin üzerindeki yağları alarak hatları keskinlendirme yanak estetiği işlemi (Hollywood) yanağı diyede bilinmektedir. Dünyada ve ülkemizde ünlülerin tercihi haline gelen bu estetik uygulama ile gergin ve kesin yüz hatlarına kavuşabilirsiniz. Yüz yapısında en önemli konulardan biride altın orandır. Yani yüz bölgesindeki yanakların diğer bölümler ile uyum içerisinde olması gerekir. Altın orandaki amaç yanak ve çenenin üçgen bir biçim oluşturmasıdır. Yüz güzelliğini ve genç görünümü saylayan en önemli faktörlerden biriside budur. Hollywood yanağı estetiği denilmesinin nedeni yüz yapısındaki bu uyumun sağlanması ve dünyaca ünlülerin sıkça tercih etmesidir. Ülkemizde son zamanlarda bu yanak inceltme estetiği uygulanmaya başlanmışır.

Bişektomi Yanak Estetiği Ameliyatı

Yanakların geniş ve yuvarlak durması kişi olduğu kilosundan bile fazla gösterbilir. Bu durum kişilerin görünümlerinden rahatsız olmalarına neden olmaktadır. Bu yanaklar ergenlik dönemlerinde belirginleşmeye başlar. Ancak ilerleyen yaşla beraber bu sempatik görüntüsünü kaybeder ve kişiyi toplu ve yuvarlak bir yüz yapısına kavuşturur. Bu durumda uygulanması gereken yanak estetiğidir.

Yanak inceltme Bişektomi yanak estetiği ile ince ve düz bir yanaklara sahip olunması  yüze genç bir görünüm katmaktadır. Bu yanak estetiğindeki amaç yanaklardaki fazla birikmiş yağ yastıkcıklarının çıkarılmasıdır. Bu uygulama öncesinde hasta muayene edilerek yapılacak işlemin planlanması yapılır. Daha sonrasında ise ağız içerisinde açılacak 1 santimlik bir kesi yağ fazlalıkları çıkarılmaktadır. Bu uygulama sonrasında herhangi bir kesi izi oluşmamaktadır. İşlem genel veya lokal anestezi altında gerçeleştirilebilir. Uygulamanın ortalama süresi 30-45 dakikadır.

Bu uygulama mutlaka alanında uzman bir cerrah tarafından hastane ortamında gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Aksi durumda sağlığınızı riske atmış olacaksınız. Hastaya uygulanacak altın oranla uyumlu bir üçgen sağlamak için alınacak yağ birikimleri, çenenin yapısı ve elmacık kemiğinin şekli önemlidir.  Operasyon öncesinde kişinin görüşleri de alınarak yapılan planlamaya göre tedavi gerçekleştirilir.

Yanak Estetiği Ameliyatı Sonrası

Yanak estetiği uygulamasında sonra ağız içinde ufak dikişler bulunmaktadır. Bu nedenle ilk gün sıvı gıdalar ile beslenilmesi gerekir. Sonraki gün yavaş yavaş normal gıdalara geçilebilir. İşlem sonrasında dişleri ve ağızı steril tutmak önemlidir. Dişleri fırçalama ve gargara yapılabilir. Uygulamanın tamamen etiksini göstermesi 3 ile 4 hafta aralığın değişir. Bu tedavi sonrasında daha belirgin hatlara sahip olarak genç bir yüz yapısına sahip olabilirsiniz.

Ameliyatsız Yanak Estetiği İşlemi

Yanak estetiği uygulamasında ameliyatsız olarak yapılan işlem dolgu uygulamasıdır. Bu uygulama ile yanak ve elmacık kemiği bölgesindeki çökükler ve deformasyonlar giderilmektedir. Yanak bölgesinde oluşan deformasyonlar kişiyi olduğunda daha yaşlı gösterebilir. Buda bireyin görünümünden mutsuz olmasına neden olmaktadır. Ayrıca bireyi olduğundan yaşlı göstermektedir. Bu durumlar uygulanabilecek en etkili yöntem yanak dolgu uygulamasıdır.

Yüze hacim veren bu uygulama ile elmacık kemiklerinin şekli ayarlanabilir. Bu tedavi yaklaşık olarak 20 dakika sürmektedir. Deri altına enjekte edilen dolgu maddesi ile gerçekleşmektedir. Bu uygulama sayesinde yüze genç ve dinamik bir görünüm katmaktadır. Ayrıca bu uygulama ile elmacık kemiklerinin belirginleşmesi sağlanmaktadır. Bu uygulamanın asıl amaçlarından biride dolgu sonrasında yüz ifadesinin doğallığının korunmasını sağlamaktadır. Ankara’da bişektomi yanak inceltme estetiği fiyatları konusunda sorularınız için bizlerden bilgi alabilirsiniz.