Selülit aslında birçok bayanın ortak sorunudur. Kilo değişiklikleri, hamilelik, genetik, beslenme ve yaşam tarzı oluşumunu etkileyen faktörlerdir. vücudun bir çok bölgesinede görülebilmesine karşın kişiler en çok üst bacak arkası ve popo altı bölgelerindeki oluşumundan şikayet ederler. Özellikle yaz mevsimlerinde mayo bikini sezonu açılınca selülit sahip bayanlar tatilde genellikle rahat edemezler ve bu görünüm onları mutsuz eder.

Selülit Nedir ?

Selülit tedavisiAslında cilt altındaki kan akımının bozulmasına ve lenfatik drenajdaki azalmalara bağlı olarak gelişen bağ dokusu bozukluğudur. Genellikle cildi aşağı çeken fibrotik bantlar oluşur. Bu bantlar cilt üzerinde çukurluklar oluşmasına sebep olur. Bu çukurlukların arasındaki alanda da yağ topaklaşmaları oluşur. Bu durumda ciltten kabarık portakal kabuğu gibi bir görünüm oluşmasına sebep olur.

Oluşan bu görünümün ciddiyetine göre selülit hafif, orta ve ileri olarak sınıflandırmak mümkündür. Hafif derece selülit ciltteki çukurluklar ve topaklanmalar azdır ve tedaviye cevap çok iyidir. Orta seviye selülit ise ciltteki görünüm biraz daha bozulmuş ek olarak selülit oluşmuş bölgenin cilt dokusunda da bir takım değişiklikler oluşmaya başlamıştır. İleri boyuttaki selülit ise artık cilt ve cilt altı dokuda kalıcı bozulmalar ve görünümde ciddi dalgalanmalar görülür.

Selülit sorunu ne kadar hafifse büyük oranda kurtulmak mümkün olmaktadır. ne kadar fazla ise tamamen kurtulmak mümkün olmasa da bu görünümü azaltmak mümkündür.

Selülit  Sorununun Çözümü Varmıdır

Blazer selülit tedavisiir çok tedavi yöntemi olmasına karşın her türlü selülit tamamen geçirecek ve oluşmasını engelleyecek bir yöntem yoktur. Biz kliniğimizde bu sorunun tedavisinde Mezoterapi , kavitasyon ve soğuk lipoliz yöntemini kullanmaktayız. Kavitasyon yönteminde ultrosonik ses dalgalarıyla cilt altındaki yağ hücreleri azalır.

Selülit ve düzleştirici programları ile de düzensizlikler azaltılır, en son aşamada vakum drenaj ile bölgenin lenfatik akımı ve kanlanması artırılır. Soğuk lipolizde ise cilt altındaki yağ dokusu dondurularak azaltılır ve vakum yoluyla bölgenin lenfatik akımı ve kanlanması artırılır, aynı zamanda vakum etkisiyle cilt altı bantlar kırılır. Ayrıca lipo lazer ve yağ enjeksiyonu yöntemi ile oldukça iyi sonuçlar almaktayız.

Lazer ile cilt altındaki fibrotik bantlar açılır ve selülit taşıyan cildin yenilenmesi sağlanır. Ayrıca yağ enjeksiyonu ile de ciltte oluşan çukurluklar doldurularak, cilt daha pürüzsüz bir görünüme kavuşturulur.

Tedavi edildiğinde o bölgede ciddi bir düzelme ve iyileşme görülür. Kişinin yapacağı bu iyi görünümü muhafaza etmektir. Bu da kişinin beslenme ve yaşam tarzına dikkat etmesi ile mümkün olur. Ankara’da selülit tedavileri ve işlemlerin fiyatları hakkında bilgi almak için bizlerle iletişim kurabilirsiniz.