Mezoterapi mezolift Cildin ve saçların daha iyi görünmesini sağlamak amacıyla birçok ürün kullanılır. Ancak cilde sürülen ürünler ciltten sadece 1-2 mm emilir. Dolayısıyla cilde sürülen krem, serum ve losyon gibi ürünler saç kökü gibi cildin 6 mm derin tabakasına ya da cildin orta ve derin tabakalarına işlemez. Bu durumda cilt ve saç krem içeriğinden tam anlamıyla randıman alamaz. Cildin orta ve derin tabakalarına etki edecek tedavi yöntemi ise mezoterapidir.

Mezoterapi nedir ?

Mezoterapi, medikal estetik uygulamalar içinde en sık yapılan girişimlerden biridir. Mezoterapi ve mezolift benzer kavramlardır. Mezoterapi karışımı içersinde cildi yapılandırıcı oligoelementler, aminoasitler, vitaminler, büyüme faktörleri, kök hücre ekstraları, mineraller, antioksidanlar, cilt yenileyici ve cildin kanlanmasını artıran ajanlar gibi birçok madde mevcuttur. Mezoliftte ise tüm mezoterapi içeriğine ek olarak ml’de 32- 40 mg hyaluronik asit içerir. Hyaluronik asit ciltte bir dirileşme, canlılık ve toparlanma yarattığı için lifting etkisi isteyen kişilerde daha iyi bir sonuç verir.

Mezoterapi mezoliftMezoterapinin kelime anlamı orta deri tedavisidir. Mezoterapi uygulaması mikroenjeksiyonlar şeklinde cilt içine aşılama şeklindedir. Bu yönteme napaj tekniği denilir. Diğer uygulama yöntemleri ise dermoroller ya da CO2 fraksiyonel lazer uygulaması ile ciltte mikro kanallar açarak mezoterapi karışımının ciltten emdirilmesi işlemidir. Uygulama 2 hafta arayla 4 seans önerilir, 6 ay arayla da tek doz idame tedavisi yapılır. Bu sayede cilt hem içerden beslenmiş ve yenilenmiş hem de hyaluronik asit içeriği sayesinde diriliğini ve canlılığını artırmış olur.

Mezoterapi uygulaması esnasında hafif bir batma hissi olabilir. Uygulama öncesi lokal anestezikli krem uygulaması, soğuk tatbiki bu rahatsızlık hissini azaltır. İşlemden hemen sonra ciltte hafif bir pembelik ve noktasal kabarıklıklar olur. 10 dakika içinde kendiliğinden geçer. Noktasal bir morluk ya da hafif bir ödem dışında iyileşme sürecinde bir problem olmaz. Kişi aynı gün makyaj yapabilir, ılık bir duş alabilir ve günlük aktivitelerine dönebilir.

Mezoterapi uygulamasının medikal estetik alanında en sık kullanımı cilt yenileme ya da cilt gençleştirme ile saç dökülmesinin önlenmesi amacıyladır. Dolayısıyla yüz gençleştirme ve saç köklerinin güçlendirilmesi için iyi bir fayda sağlar.

Mezoterapi Ankara’da birçok klinikte yapılmaktadır. Mezoterapi fiyatları klinikler arasında farklılık gösterebilir. Ama önemli olan fiyat değil en iyi etkinliği elde etmek için iyi bir klinikte uygulama yaptırmaktır.