Cilt gözenekleri sıkılaştırma Hem kadınlarda hem de erkeklerde cilt gözeneklerinin genişlemesi ve belirgin bir görünüm kazanması kişiyi estetik olarak rahatsız edebilir. Özellikle kadınlar makyaj yaparken genişlemiş cilt poları problem yaratabilir. Bu porlar makyaj artıkları ve sebum ile kapanarak cildin oksijenlenmesini ve nefes almasını engelleyebilir. Bu durumda daha soluk ve daha yorgun bir cilt görünümüne yol açar.

göznekleri sıkılaştırmakCilt gözenekleri sıkılaştırmak için Genişlemiş cilt gözeneklerinin daraltılmasında en etkili yöntem lazer uygulamasıdır. Kliniğimizde CO2 fraksiyonel lazer ve Nd yag Q swidge lazer ile cilt gözeneklerinin daraltılmasında etkili sonuçlar almaktayız.

• CO2 fraksiyonel lazer; Bu lazer ciltte tam kat bir yenilenme sağladığı için ciltte sıkılaşma ve yenilenme yaratır. Ayrıca cildin üst tabakasında bir pullanma yaparak cildin soyulmasına neden olur. Bu durum tıkalı gözeneklerin açılmasına ve ciltteki gözeneklerde bir daralmaya yol açar. 1 ay arayla 1 ya da 3 seans uygulanabilir. Her uygulama sonrası ciltte hafif bir pembelik ya da 2-3 gün süren bir pullanma olabilir. CO2 fraksiyonel lazer hem cildin gençleşmesine hem de cildin toparlanmasına katkı sağlamaktadır.

• Nd yag Q swidge lazerle ; Cilt gözeneklerinin sıkılaştırılması için kullanılan diğer bir lazer sistemidir. Spectra peel denilen ödüllü bir uygulama sayesinde cilt gözeneklerinde daralma ve küçülme oluşur.

Spectra peel uygulaması

Lazer cilt gözeneklerini sıkılaştırma İlk adım cilde karbon maske uygulamasıdır. Lazer ışınları karbon maskeyi kaldırırken ciltte bir peeling etkisi yaratır. Bu peeling etkisi ciltte uygulanan lazer enerjisinin karbon ile bir ısı oluşturarak foto akustik etkiye neden olması ile elde edilir. Lazer cilt yüzeyini ve tıkalı gözenekleri temizler. Kolajenin esnekliği, yağ üretiminin dengelenmesi ve gözenek büyüklüğünün azaltılması cildin yeniden yapılanmasını sağlayacaktır. Bu işlem cilt gözeneklerinin iç duvarlarının uyarılarak sıkılaşmasını yanısıra kolajenin yeniden şekillenmesine katkı sağlar.

Uygulama sırasında ağrı yoktur. İşlem sonrası ciltte herhangi bir pullanma ya da kabuklanma olmaz. Kişi aynı gün normal hayatına devam edebilir. İyi bir sonuç alabilmek için 1-2 haftalık aralarla 6 seans uygulama yapılması önerilir. Klinik devamlılığın devamı açısından uygulama yılda 2 kez yapılmalıdır.

Geniş cilt gözeneklerinin sıkılaştırma’da yeni ve etkili yöntem specra peel uygulamasıdır

Avantajları;

  1. Cilt gözeneklerini daraltır ve açar.
  2. Cilt tonunu düzenler.
  3. Ciltteki kırışıklıkları azaltır.
  4. Aktif akneleri azaltır.
  5. Cildin yağ dengesini düzenler.
  6. Tüm cilt tipleri için güvenle uygulanabilir.
  7. Tedavi süresi kısadır.
  8. Ciltte kabuklanma ya da pullanmaya neden olmaz.
  9. Kişiler aynı gün normal aktivitelerine dönebilir.