Lazer epilasyon ile tüylerden kalıcı olarak vücudu arındırmak için uygulanan Alexandirite, Diod ve Nd:yag lazerler ya da IPL ışık sistemleri kullanılabilmektedir. IPL ışık sistemlerinin başarısı daha minimal seviyelerdedir. Üç tipteki cihazların dalga boyu ve etkin olduğu kıl tipleri farklılık gösterebilir. Örnek vermek gerekirse Alexandirite daha çok ciltte yüzeysel yerleşimli kalın kıllara uygulandığın lazer epilasyon etkiliyken, Diod ciltte orta alanda yerleşimli kalın kıllara etkindir. Nd;yag ise daha çok derin yerleşimli kıllara, ince ayva tüyü gibi kıllar da etkindir.

Ankara Lazer Epilasyon

Vücutta yüz ve ön kol gibi birçok bölge cildi hem yüzeysel hem de derin lokalizasyonda kıllar içerir. Bu yüzden aynı bölgedeki hem derin hem de yüzeysel tabakadaki kılları tek dalga boyuna sahip lazerler ile etkin bir şekilde tedavi etmek mümkün olmamaktadır.

lazer epilasyon

Kalıcı Vücut Tüyleri Tedavilerinde Lazer Epilasyon Kullanımı

Lazer tedavileri alnında, Lazer epilasyon Cynosure elite mpx ile “755 nm / 1064 nm” lazer ışınımını ayrı ya da aynı anda atımlayabilir. Bu özelliği diğer lazerlerin epilasyon işleminden üstün kılmaktadır. Tek dalga boyu uygulayan sistemlere göre daha çok kıl tipine güvenli ve etkin bir tedavi sunmayı amaçlar. İki dalga boyun ile aynı anda atım yapılması tek dalga boyu ile çalışan cihazlara göre çok daha olumlu sonuçlar verdiği bilinmektedir. Bu sayede etkinliği artarken, hem de seans sayısını azaltmış olacaktır.

 1. Lazerle epilasyon yapılmasında her dalga boyu için daha az doz gereksinimi,
 2. 755 nm dalga boyu kıl kökünün enerji emilimini artırmaktadır,
 3. 1064 nm dalga boyu ile etkinlik artarken, işlemde ağrı azalmaktadır.

Cynosure elite mpx lazer le epilasyon için bölgeye uygun alex/nd yag karışım oranı ve dozları seçilerek derin, yüzeysel yerleşimli, ayva tüyü gibi kılların aynı anda tedavisi mümkün olacaktır. Cihazın diğer bir avantajı da her dalga boyu için daha az doz gereksinimi olmasıyla yan etki olasılığının aynı zamanda ortadan kalkması sayesinde epilasyon amaçlı uygulanan lazerin zararları ekarte edilmiş olacaktır.

Koyu ten ve açık renk tüyler gibi lazer epilasyon ile en zor sonuç alınabilecek durumlarda bile eski nesil klasik tek dalga boyu cihazlara göre çok başarılı tedavi sonuçları sağlar.

 • Tüm kıl tiplerine uygun.
 • Yaz ayları da dahil olmak üzere her mevsim işlem yapılabilmektedir.
 • Derin ve yüzeyel lokalizasyonlu kıllardaki etkisi
 • Vücutta tüm alanlara uygulanabilmesi
 • Soğutma teknolojisinde Zimmer kullanımı ağrıları minimal seviyelerde.
 • Koyu tenli ve ayva tüylü gibi durumlarda da oldukça etkili.
 • Diğerlerine göre seans sayısı çok daha az.
 • İşlemdeki başarı sonuçları çok daha fazla.
 • Tüm dalga boyları için, az doza gereksinim duyması.
 • Kullandığı 18 mm başlık nedeniyle % 44 oranında uygulama süresi daha az.

Ankara Lazer Epilasyon Merkezi ve Uygulama Şartları.

Cynosure Elite MPX (Alexandirite + Nd;yag), Spectra (Nd;yag Q switched) lazerler epilasyon amacıyla kullanılmaktadır. Birçok klinikte yapıldığından dolayı lazer epilasyon fiyatları farklılık gösterebilir.  Yasalarımızca belirli şartlardaki yerlerde uygulanabilmektedir