Somon Dna Aşısı, cilt kalitesine canlanma ve yenilenme sağlayan bir özellikte geliştirilmiştir. Zamanla nemini ve elastik özelliğini yitirmiş ciltlerin toparlanması için uygulanan bir yöntemdir. Kliniğimiz dahilinde sunduğumuz ameliyatsız estetik uygulamalar kapsamındadır.

Somon DNA Aşısı Nedir?

Somon dna aşısı Yaş ve cilt yapısına bağlı olarak, dokulardaki kolajen üretimi ve elastin lif üretimi azalır. Cilt yüzeyinde hyalüronik asit dengesinin azalmasıyla, esnek, yıpranmış ve yaşlılık belirtileri oluşan bir görünüm oluşur.

Polinükleotidler ile üretilen Somon DNA aşısı, doğrudan kolajen ve elastin üretimini destekleyen faktörleri içerir. İnsan genetiğinde doğal olarak bulunan hyalüronik asit, somon dna serumu temelini oluşturuyor.

Somon DNA Aşısı Nasıl Uygulanır?

Laboratuvar ortamında geliştirilen ve üretilen, cilt formunun onarımı ve yenilenmesini sağlayan bir formüldür. Cilt dokularına ve katmanlarına etki ederek, kolajen sentezini destekler, üretimi artırır. Elastik liflerin de üretilmesini destekleyerek elastin simültasyonunu sağlar. Böylelikle cilt elastikiyeti artar, ışıldamaya ve nem dengesini kazanmaya başlar.

Somon Dna mezoterapi yöntemiyle uygulanır. Somon DNA polinükleotid olarak adlandırılan uygulama formunu kaybetmiş cilt dokularının yeni hücre oluşumları sağlaması için uyguladığımız bir yöntemdir.

Somon dna faydaları ile hücre yapımına destek maddeleri vücuda kazandırır. Gençlik aşısı niteliğinde estetik uygulama olarak kadın ve erkek herkese yapılabilir.

Somon DNA Mezoterapi

Cildin alt katmanlarına iğnelerle verilen bir tekniktir. Hyalüronik asit ile birlikte mezoterapi, dönüşümlü şekilde uygulanır. Hücre yenileme özelliğiyle kolajen dengesi, üretimi sağlanır. Elastiklik sağlayan lifler artırılır. Bu sayede kırışıklıklar, derin çizgiler ve cilt yüzeyindeki pürüsler geçirilir.

Hem yüz estetiğinde hem de beden estetiğinde somon dna aşısı kullanılabilir. Mezoterapi yönteminde ise 1 ila 3 hafta aralıklarla yapılan seanslarda uygulanır. Cilt yapısı ve doku niteliklerine göre 5-6 seansa kadar uygulanabilir.

Somon DNA Aşısı Ne İşe Yarar?

Özellikle göz çevresi estetiği olmak üzere cilt yenilenmesinde ve doğal görünümde ideal uygulamalardan biridir. Cildin ihtiyacı olan hyalüronik asitin doğrudan cilt altı katmanlarına verilmesiyle uygulanır.

Somon DNA Uygulaması Sonrası

Somon DNA uygulaması sonrasında kişi, normal aktivitelerine devam edebilir. Şişme, pullanma gibi etkiler görülmez. Hafif şekilde kızarıklık oluşur ve kısa sürede iyileşme sağlanır. Enjektelerin yapıldığı noktalarda minik morluklar oluşabilir ve 24 saat içerisinde geçer. Uygulama sonrasında makyaj yapılmasının herhangi bir sakıncası yoktur.

Somon DNA Aşısı İle Kullanılabilir Kombine Uygulamalar Nelerdir?

Botoks ve dolgularla birlikte kullanılabilir, öncesinde veya sonrasında yapılabilen uygulamalardır. Somon DNA uygulaması özellikle; lazer estetik tedavileri, radyo frekans uygulamalarında oldukça etkili sonuçlar verir. Bahsettiğimiz cihazlar ve estetik tedavi yöntemleriyle senkronize, dönüşümlü uyguladığımız yöntemlerden biridir.

Yüz estetiğinde botoks öncesi uygulandığında, kasların hızlı toparlanmasını ve daha hızlı yenilenme kazanılmasını sağlar.

Somon DNA Aşısı Kimlere Yapılır?

Estetik uygulamalar kapsamında 18 yaş üzerinde olan herkese yapılabilir. Kadın veya erkek danışanlara uygulanabilir bir yöntemdir. Belirgin cilt hastalığı olanlara ve düzenli olarak tedavi olanlara uygulanmaz. Hamilelik döneminde olan kişilere ve bebek emziren annelere Somon DNA aşısı uygulamasını yapmıyoruz.

Uygulamadan minimum 1 hafta öncesinde kan sulandıran ilaç türleri, gıda ve takviyeler alınmamalıdır.

Somon DNA Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Ameliyatsız uygulamalardan biri olduğu için kesi açılmaz ve dolayısıyla kesi izi, ameliyat dikişi olmaz. Buna bağlı olarak enfeksiyon riski yoktur. Hızlı etki gösterir ve cildin canlılıkla parlamasını sağlar.

Uygulamadan hemen sonra sosyal yaşama dönülebilir ve izi belli olmaz. Ortalama 1 hafta içerisinde etkisini göstermeye başlar ve cilde nüfuz eden nem, elastik doku formu hızla tazelik sağlar.