Kaz ayağı kırışıklık botoksu, yaş fark etmeksizin hemen her cilt tipinde görülebilen kırışıklıkların giderilmesinde uyguladığımız yöntemlerden biridir. Yüz estetiği sahilinde ve ameliyatsız estetik uygulamalar kapsamında, konforlu şekilde uygulanan yöntemlerden biridir.

Kaz Ayağı Kırışıklık Botoksu (Göz Çevresi Kırışıklıkları Botoksu) Nasıl Yapılır?

Kaz ayağı kırışıklık botoksu Kaz ayağı kırışıklıkları estetik uygulamasında, botoks cildin alt katmanına uygulanır. Enjekte edilerek, doğru noktalarla teması sağlanır ve fonksiyonun durdurulması sağlanır. Doku sistemine zarar vermeyen bir nitelikte ve geçici süreliğine etki sağlayan bir uygulamadır.

Uygulamadan hemen önce kişinin cildini analiz ederek, cilt yapısına, karakteristik özelliklerine bakarak ne kadar ünite kullanacağımıza karar veriyoruz. Zira kadın ve erkek deri yapıları, dokuları farklıdır. Erkeklerde deri dokusu daha kalındır.

Kaz Ayağı Botoksunda Etken Madde Nedir?

Estetik alanda kullanılma üzere piyasada bulunan Botoks ürünlerinin temelinde Botolinum toksini bulunuyor. Bir bakteri çeşidinin ürettiği toksik protein olarak biliniyor. Botolinum toksininin özelliği ise kas fonksiyonlarına etki etmesidir.

Uygulama yapılan bölgede, kas fonksiyonunu durdurarak, kasların oluşturmuş olduğu izleri, çizgileri yok eder. Daha açık ifade etmek gerekirse; kasların gevşemesini sağlayarak, çizgi ve kırışıklıkları düzeltir. Fakat uygulama süresi sonunda cilt eski formuna döner. Tamamen geçiren, kalıcı bir yöntem değildir. Dolayısıyla yeniden yapılması gerekir.

Kaz Ayağı Kırışıklık Botoksu Nasıl Bir Form Sağlar?

Göz çevresi botoks öncesi ve sonrası görsellerini danışanlarımıza, ilk etapta sunuyoruz. Böylelikle uygulamanın etkisi hakkında bilgi edinmeleri ve işlem sonrasında ne kadar bir estetik sağlanacağı hakkında bilgi edinmiş oluyorlar.

Kaza yağı botoksu, göz çevresinin sadece yanal kısımlarını değil, kaş ucu bölgesini ve gözaltı bölgesinin uç kısımlarını da düzenler. Çizgi ve kırışıklıkların tamamen düzelmesini sağlarken, o bölgenin hareketsiz olması için uygulanır.

Kaz Ayağı Botoksu Ne Kadar Süre İle Kullanılır?

Göz çevresi kırışıklıkları botoks uygulaması ile ortalama 6- 8 ay boyunca konfor sağlar. Elde edilen estetik formu uzun süre devam ettirmek için her 6-8 ayda bir yenilenmesi gereklidir.

Uygulamadan hemen sonra kişi normal yaşamına dönebilir ve herhangi bir önlem almasına gerek yoktur. Kaz ayaklarına botoks işlemi ortalama 5 ila 10 dakika arasında tamamlanır. Etkisi ise ilk 1 haftada gözlemlenebilir. İkinci haftadan itibaren ise tam formunu alır.

Kaz Ayaklarına Dolgu Uygulaması Yapılır mı?

Göz çevresi dolgusu olarak uyguladığımız farklı yöntemler vardır. Yağ enjeksiyonu ve sentetik bazlı dolgu uygulamaları ile göz çevresinde yenileneme ve gençlik uygulamaları sağlıyoruz. Örneğin göz altı dolgusun için ışık dolgusu uygulaması ile ameliyatsız estetik işlemler yapıyoruz.

Göz kenarı için de dolgu yapılabilir. Bu tamamen kişinin isteğine ve cilt formuna bağlı olarak yapılır. Kaz ayaklarında daha çok tercih edilen yöntem botokstur.

Kaz Ayağı Kırışıklık Botoksu Kimlere Yapılır?

Göz kenarlarında kırışıklık olan ve herhangi bir cilt hastalığı olmayan kadın- erkek herkese uygulanabilir. Tüm estetik uygulamalarda belirlenen yaş 18’dir. Kan sulandırıcı ilaç kullanmayan ve çeşitli göz hastalığı olmayan kişilere yapılan bir uygulamadır.

İşlem öncesinde kan sulandırıcı asprin benzeri ilaçlar alınmamalı ve birkaç gün öncesinden benzer madde içeren besin türleri alınmamalıdır.

Kaz Ayağı Kırışıklıklarında Fiyatlar

Göz çevresi kırışıklık botoksu fiyatları, tekil işlem ya da kombine işlemlerin türüne göre belirlenir. Göz çevresindeki kırışıklıkların oluşturduğu alan ve uygulanacak üniteye göre fiyat belirlemesi yapılır. Kaş botoksu, göz altı ışık dolgusu, alın botoksu veya gös kapaklarında yapılması gereken herhangi bir ameliyatsız estetik uygulaması var ise belirlenerek, kombine fiyat sunumu yapılır.