Yüz estetiği dahilinde, ameliyata gerek olmadan yaptığımız işlemlerden biri de “kaş ortası botoks” uygulamasıdır. Üst ve orta yüz bölgesinde bulunan ve yüze ifadesini veren kaşların, çizgi ve kırışıklıklardan arınması için yaptığımız uygulama, son derece pratik ve güvenlidir.

Botolinum Toksin olarak Botoks uygulaması için üretilen maddenin; enjekte yardımıyla cilde canlılık kazandırması olarak tanımlayabiliriz.

Kaş Ortası Botoksu Neden Yapılır?

Amaç, tamamen kişiyi mutlu etmektir diyebiliriz. Cerrahi bir uygulama değildir. Dolayısıyla estetik uygulama olarak, kişinin isteği doğrultusunda ve tamamen yüz bölgesinde estetik bir form kazandırmak üzere uyguluyoruz.

Kaş ortası botoks Mental, psikolojik ve sosyal yaşamda kişiye motivasyon, özgüven ve kendiyle barışık olması için uygulanan yöntemlerdir. Günümüzde Dünya’nın her yerinde farklı yaşlardan ve farklı sosyal statülerden kadın- erkek milyonlarca kişinin yaptırdığı, cilt tazeleme formlarından biri olarak nitelendirebiliriz.

Kaş ortasından oluşan ve yaşlılığı hatırlatan derin iz, çizgi ve kırışıklıkların silinmesi, pürüzsüz bir cilt kazanımı sağlıyor. Bu bölgede kırışıklıkları olan kişilere, 18 yaş sonrasında uygulanabilir.

Kaş Ortası Botoksu Nasıl Yapılır?

Botoks öncesi ve sonrası görüntüler, uygulama hakkında net bilgi verdiği için analiz ve sunumda, yaptığımız çalışmaları sunuyoruz. Danışanlarımıza, kaş ortası botoksunu tekil ya da kombine olarak diğer yüz estetiği uygulamaları ile birlikte yapıyoruz.

Botoks, estetik alanda kullanılma için hazırlanan tüplerde bulunuyor. Cilt yapısına uygun ve dokulara zarar vermeyecek nitelikte dizayn edilen enjektörler ile cildin alt katmanına transfer edilir. Cilt yüzeyinin hemen altında ve uygulandığı bölgedeki kas fonksiyonlarını durduracak şekilde, en doğru noktalara uygulanır.

Kaş Arası Botoksu Ne Kadar Sürer?

Şayet yaptığımız uygulama sadece kaş ortası ise 3-5 dakikada tamamlanır. Derin çizgi ve katman oluşturan kırışıklığın giderilmesi için yeterli ünitede uygulama yapılır. İşlem sonrasında herhangi bir kızarıklık, şişlik ya da morarma gibi belirtiler oluşmaz. Pansumana gerek yoktur. İzi belli olmaz ve kanama olmaz.

Ayrıca kesi olmadığı için enfeksiyon da oluşturmayan pratik bir uygulamadır. Alın botoksu ile kombine yapılabilir. Bu durumda ise ortalama 10- 15 dakika sürer.

Kaş Ortası Botoksunun Ömrü Ne Kadardır?

Kalıcı olmayan estetik uygulamalardan biri olarak botoksun genel kullanımı 6 ila 8 aydır. Fakat sürekli ve düzenli olarak yenilebilir bir özelliktedir. Ağır spor yapmak, yaz mevsiminde yoğun güneş ışınlarından etkilenmek kullanım süresinde azalma sağlayabilir. Her mevsim uygulanabilir bir yöntemdir.

Kaş Ortası Botoksu Kaşları Kaldırır mı?

Kaş ortasında yapılan botoks uygulaması, sadece kaşın orta kısmını düzeltir. Kaş kaldırma için uyguladığımız botoks ve dolgu uygulamaları bulunuyor. Ana kaş yapısında kavis, kalkık form isteyen ya da daha yukarı kaldırmak isteyen kişiler için kaş botoksu uyguluyoruz.

Kaş Ortası Botoksun Avantajları Nelerdir?

Steril, pratik ve konforlu uygulama olması, tercih edilir olmasını etkileyen faktörler arasındadır. Enfeksiyon riski taşımaması ve uygulamanın zahmetsiz şekilde yapılması yine avantaj faktörlerindendir.

Kaş arası botoksu, gün arasında bile yapılabilen, birkaç dakika ayırarak yaptırılabilecek bir işlemdir. Ciltteki kırışıklıkları giderirken, yağ ve nem dengesinin sağlanmasına katkı sağlar. Geçici bir yöntem olması bir açıdan avantajdır. Yaşa bağlı olarak ilerleyen dönemlerde, yaşlılık formuna bürünmüş bir bedende yapay görüntü oluşmasını önler.

Kaş Botoksu Fiyatları

Kaş botoksu fiyatları, kaş ortası ve çevresini kapsayan bölgede ne kadar uygulama yapılacağına bağlı olarak, muayene esnasında belirlenir.