Günümüzde, hastalarımızın çoğu cerrahi işlemlerden ziyade iyileşme süreci olmayan ve hemen iyi sonuç veren ameliyatsız uygulamaların yapılmasını isterler. Yaygın medya ve reklam söylemleri öğle yemeği arasında yüz gençleştirme operasyonu ya da yalnızca 48 saat içerisinde eski haline dönebilecekleri invaziv cerrahi işlemlerin gerçekleştirebileceklerini vaat eden gerçekçi olmayan bilgilendirmeler yapar. Genç yüz görünümünün cazibesi ile genç hastalar bile yüz gençleştirme ve vücut şekillendirme için bize başvurmaktadır.

ameliyat olmadan estetikMinimum tedavi süresi ile hemen iyileşmeyi isteyen hastalar için cerrahi olmayan estetik uygulamalardan birini seçebiliriz. Bu işlemleri kozmetik tedaviler olarak isimlendirebiliriz. Deri insizyonu olmadan gerçekleşen herhangi bir işlem bu kategoriye girer. Daha sonra bu işlemleri tamamen noninvaziv işlemler ve iğne ya da lazerin deriye uygulandığı minimal invaziv işlemler olarak ikiye ayırırız. Bu önemli bir ayrımdır çünkü bence yüz ile ilgili uygulamalardan, hafif peeling ve cilt bakımı gibi tamamen non invaziv işlemler estetiysen ya da güzellik uzmanları tarafından uygulayabilirken, Botoks, dolgu enjeksiyonları ve lazer tedavileri gibi daha invaziv işlemler mutlaka uzman hekim tarafından klinik ortamlarda gerçekleştirilmelidir. Bazı hastalar iğneyi gördükleri anda bayılabilir ve nadiren de olsa uygulanan materyale ani alerjik reaksiyon gösterebilir; bunlar tıbbi bir çevrede baş edilmesi kolay sorunlardır.

Bu tedaviler ilk yapılan uygulamalar ya da cerrahi işlemlere ek işlemler olabilir. Bunlar genellikle erken yüz yaşlanması görülen genç hastalar için ilk tedavi ve daha önceden yüz gençleştirme işlemi uygulanmış ileri yaşlardaki hastalar için ek bir işlemdir.

Aynı zamanda bu işlemler “uygulama yaratıcılardır”. Bugünün mikro-dermabrazyon, bxs tedavisi ve dolgu enjeksiyonu yaptıran genç hastaları yarının yüz gerdirme hastalarıdır. Bir araştırma estetik tedavilerinden memnun kalan hastaların yaşlanma süreci devam ederken cerrahi işlemler için yine aynı cerraha dönme eğilimleri olduğunu göstermiştir. Daha fazla estetik tedaviyi önermeyen çok az estetik uygulama vardır.

Artık gelişen teknoloji ile beraber günümüzde ameliyatsız estetik uygulamalar sayısında ciddi artış olmuştur. Kliniğimizde son teknolojik estetik cihazlar ile çok başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Bxs , Dolgu , Mezoterapi , Prp , Selülit tedavisi , yüz gençleştirme , bölgesel zayıflama için ameliyatsız estetik uygulamaları içerir.

eCO2 fraksiyonel lazer , Soğuk lipoliz cihazı, Ulterapy cihazı , spektra , eximia , cynosure elite mpx , nuvo O2 terapy cihazı kliniğimizde kullanılan teknolojik cihazlardır.