Göz kapağı estetiği, yaşlanmanın ilk bulguları göz etrafında başlar. Gözaltında torbalar oluşması, göz etrafındaki Kaz Ayağı kırışıklıkları ve göz kapağının sarkması kişiyi olduğundan daha yorgun ve daha yaşlı gösterir. Estetik göz kapağı ameliyatı ile bu problemlerden kurtularak daha canlı , daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Göz kapağı estetiği operasyonu öncesi kişi dikkatli bir muayeneden geçirilir. Göz kapaklarını yüzün bir parçası olarak değerlendirmek ve yüzün diğer yapıları ile uyumuna bakmak gerekir. Yapılacak girişim planlanırken göz kapağı ameliyatına kaş kaldırma, alın germe, orta yüz germe ya da diğer estetik cerrahi uygulamalar da dahil edilebilir.

Göz kapağı ameliyatı

Göz kapağı estetiği Estetik Göz kapağı ameliyatları 1 saat sürecek lokal anestezi ile yapılabilmektedir. Üst göz kapağı kesisi üst göz kapağının doğal katlantı çizgisi içindedir. Göz dış kenarı boyunca da göz kısma çizgileri içinde uzanır. Bu bölgedeki fazla cilt kişinin gözlerini açıp kapatmasını sağlayarak işaretlenir ve bu bölgedeki cilt ve kas dokusu çıkarılır. Aslında yaygın olarak yapılanın aksine yeni konsept çoğu zaman yağ çıkarılmasına gerek yoktur. Bunun yerine yağların fıtıklaşmasını önlemesi için septumu güçlendirmek daha iyi bir seçenektir. Sadece göz iç kenarındaki yağ yastıkçığı fazla ise bir miktar çıkarmak yeterli iyi bir sonuç verecektir. Ama diğer kompartmanlardaki yağ yastıkçıklarını çıkarmaktan çoğu zaman kaçınılmalıdır. Çünkü alınan yağlar erken dönemde güzel bir görünüm sağlasa da kişilerin yaşlanma süreci devam ettikçe bu bölgelerde çökme görülmesi kaçınılmaz olunacaktır. Çok geç dönemde ‘kadavra göz’ dediğimiz göz kapaklarında ciddi yumuşak doku eksikliği ve çökmeler görülebilir.

Gözaltı Torbaları Nasıl geçer (tedavisi)

Göz kapağı ameliyatıAlt göz kapağı kesisi hemen kirpik dibinden yapılır. Kirpik diplerinden yapılan kesi ile fazla cilt ve bir miktar kas çıkarılır. Alt göz kapağındaki torbaların nedeni gevşemiş dokular nedeniyle dışarıya olan yağ fıtıklaşmalarıdır. Yine yaygın olarak yapılanın aksine çoğu zaman bu torbaları düzeltmek için yağ çıkarılmasına gerek yoktur. Yeni konseptte göz altı torbaları içindeki yağ yastıkçıkları gözyaşı oluğu içinde uzanan çukurları doldurmak amaçlı kullanılır. Bu şekilde alt göz kapaklarından yanağa geçiş hattı pürüzsüz ve düz bir şeklide gözükür. Bu sayede göz kapakları daha genç ve daha canlı gözükür.

Kaz Ayağı Kırışıklıklarının tedavisi

Operasyondan sonra hasta ayağa kalkıp evlerine gitmeleri için bir sakınca görülmez hastanede kalmaları gerekmez. Yine operasyondan sonra özellikle göz etrafında şişlik ve morarma olağan bir süreçtir. İlk 24-48 saat bu bölgeye aralıklarla uygulanacak buz tatbiki şişliği önemli derecede azaltmaktadır. Ayrıca morluk önleyici krem kullanımı ile morluklar daha az olmakta ve göz kapağı daha hızla iyileşmektedir. Ağrı kesici tablet kullanımı yeterlidir. Kesi yerleri ince bantlarla kapatılır. Dikişler operasyondan ortalama 4-5 gün sonra alınır. Göz kapağı vücudun en iyi iyileşen parçasıdır, ameliyata ait fark edilen bir iz kalmaz.