Lazer lipoliz uygulaması liposuction cilt altında yağlanma olan hastaların tedavisinde eskiden beri kullanılan bir yöntemdir. Ancak uygun hasta profili; ciltte sarkma ve gevşeme olmayan, ciltte çatlağı olmayan ve ince derili olmayan cilt altı yağlı hasta grubudur. Özellikle kol ve uyluk içi, gıdı ve göbek altı gibi alanlarda cilt çok daha ince ve sarkmaya eğilimlidir. Bu bölgelere uygulanacak klasik liposakşın arzu edilmeyen sonuçlar doğurabilir.

Lazer lipolizLazer lipoliz ya da lazer liposakşın uygulamaları aslında benzer uygulamalardır. Lipoliz uygulamasında sadece lazer enerjisi ile ciltte sıkılaşma ve cilt altı yağ dokusunda azalma sağlanır. Ama eritilen yağ dokusu dışarı alınmaz, vücut tarafından emilerek lenfatik drenaj ile atılır. Lipoliz daha çok küçük bölgelere ya da ciltte sıkılaşmanın ön planda olduğu uygulamalar için uygundur. Örneğin gıdı toparlama için ideal sonuç verir ya da uyluk içi sıkılaşma sağlanması için uygun bir yöntemdir.

Lazer liposakşın ise aynı lazer lipoliz uygulamasındaki aşamaların hepsine ilaveten en son aşamada erimiş yağların dışarı alınması için liposakşınında eklenmesidir. Lazer liposakşın cilt altı yağ dokusunun fazla olduğu bölgelerde lipolize göre daha iyi bir incelme sağlar. Bu yüzden ciltte sıkılaşma ve toparlanma yanında cilt altında daha fazla incelme arzu edilen olgularda lazer liposakşın daha üstün bir sonuç verir.

lipoliz uygulaması hastane ortamında lokal ya da genel anestezi altında uygulanır. Aynı gün kişi taburcu olabilir ve günlük normal yaşantısına dönebilir. İşlem sonrası sanılanın aksine ağrı olmaz. Hafif bir ödem ya da morarma olabilir. 1-2 hafta korse kullanımı önerilir. İdeal sonuçların alınması 2-3 ay kadar zaman alabilir.

Lazer lipoliz Ankara’da sadece birkaç klinikte uygulanmaktadır. Lazer lipoliz fiyatından ziyade uygulayıcı estetik cerrahın deneyimi çok önemlidir. lipoliz yaptıranlar oldukça tatminkar sonuçlar elde ederler.