Ultherapy Ameliyatsız yüz germe Günümüzde ilerleyen bilimsel araştırmalar sonucu yeni bir cihaz estetik uygulamalar için keşfedilmektedir. Bu cihazlardan biride ulterapidir. Tek uygulamalı seansta ameliyatsız yüz germe, kaş kaldırma ve gıdı toparlama sağlanabilir.

Ultherapy ile yüz germek

UltherapyUltherapy odaklanmış ultrason dalgaları ile yüz cildini germeyi, toparlamayı ve yenilemeyi sağlayan sistemin genel adıdır. Ulterapi cihazı birçok farklı firmaca üretilmektedir. Ultra skin, doublo ve ulthera bu firmaların ürettiği cihazların ismidir. Ultherapy biz plastik cerrahlara büyük bir uygulama alanı kazandırmıştır. Çünkü 30-60 yaş arası özellikle bayan hastalar olmak üzere birçok kişinin en büyük talebi ameliyat olmadan cildin gerilmesi, sıkılaşması ve toparlanmasıdır..

Herkes genç ve güzel görünmek ister. Özellikle gevşemiş, diriliğini kaybetmiş ve kırışmış cilde sahip olmak kimse istemez. Bu problemlerin üstesinden gelmek için klasik yüz germe ameliyatı yapmak gerekir, ameliyat istemeyen kişilere beklentilerini karşılayacak çok fazla alternatif tedavi yöntemi yoktur. Yaşlanma sürecinde cilt yanında cilt altı dokularda da birtakım değişiklikler oluşur. Cilt elastikiyetini kaybeder ve kendini salar, gevşek bir hal kazanır. Mimik hareketlerine ve foto yaşlanmaya bağlı özellikle alın ve gülme çizgileri olmak üzere tüm yüzde kırışıklıklar ve kat izleri oluşmaya başlar. Cilt altı yağ dokusu erir ve sarkar. Cilt altında kasları saran fasiyal yapılar gevşer ve sarkar. Günlük pratiğimizde uyguladığımız lazer yöntemleri ile sadece ciltte bir yenilenme sağlanır. Cilt altındaki dokularda bir düzelme ya da iyileşme sağlanamadığından yüzde lifting etkisi oluşmaz. Ultherapy ameliyatsız olarak cilt altındaki kas tabakasını ve fasiyal yapıları sıkılaştırır ve gere, bu yüzden ciltte ciddi anlamda bir lifting etkisi oluşur.

Ulteraphy cihazı cilt altı 3mm ve 4.5 mm derinliğe ulaşan iki ana başlığa sahiptir. Uygulama ilk 4.5 mm başlık kullanılarak yapılır. Tüm orta ve alt yüz ile üst boyun taranır. Bu sayede orta ve alt yüzdeki gevşeme ve sarkmaları toparlarken, boyun bölgesi sıkılaşır ve gıdı bölgesi toplanır. İkinci taramada 3 mm’lik başlık ile tüm yüz ve boyun bölgesi taranır, bu sayede tüm yüz cildinde yenilenme ve sıkılaşma sağlanır. Aynı zamanda kaş kaldırma ve boyun cildinde yenilenme elde edilmiş olunur.

Ultherapy uygulamasının avantajları ;
  • Tek seans bir uygulamadır. Ama 3-6 ay sonra tekrar uygulanabilir.
  • Ulterapi işlemi sonrası ciltte yara ya da pullanma olmaz.
  • Tedavi sonrası kişi günlük hayattan kopmaz.
  • Ameliyatsız yüz ve boyun germe sonuçları yakalanır.
  • Uygulama öncesi ya da sonrası özel bir bakım gerektirmez.
  • Cilt kırışıklıklarında azalma ve gıdı toparlama elde edilmiş olunur.
  • Kaş kaldırma etkisi için FDA onayı mevcuttur.

Kliğinimizde kullanmakta olduğumuz Ultra Skin Ulterapi cihazı bulunmaktadır.

Ulteraphy nasıl yapılır ?
Ultherapy ameliyatsız yüz germe

Ulterapi Ankara’da sadece bir kaç merkezde yapılmaktadır. Ulterapi uygulayan merkezler ya da ultherapy merkezleri aralarında ve Ulterapi fiyatı uygulanacak bölgeye göre farklılık gösterebilir. İşlem süresi uygulanacak bölgeye göre 10-45 dakika arası sürer. Uygulama rahat ve kolaydır, özellikle kemiğe yakın alanlarda hafif bir ağrı hissi olabilir. İşlemden hemen sonra yüz ve boyunda hafif bir ödem ya da pembelik oluşabilir, ama kendiliğinden kısa bir sürede geçer.

Ulterapi uygulamasının etkisini uygulama sonrası hemen görmek mümkündür. Yüzde bir sıkılaşma ve kırışıklıklarda azalma oluşur. Ama en iyi etki uygulamadan 60 gün sonra oluşur ve etki 2 yıl kadar kalıcılık gösterir.

Ulterapi fiyatı

Ulterapi uygulama ücretleri ya da ulterapi fiyatı değişebilir. Her bölge için gereken atım miktarı bellidir, bu miktar atılamdığı zaman istenilen etki elde edilemeyebilir. Aynı zamanda ulterapi tedavisini kimin uyguladığı da fark yaratabilir. Estetik cerrahlarca yüzün yaşlanma paterni daha iyi analiz edilebileceğinden daha iyi sonuçlar elde edilebilir.

Ulterapi tedavisi ciddi sağlık problemi olmayan herkese uygulanabilir.