Yüze en temel ifadeyi veren ve dış dünyaya sunduğumuz en önemli bölgelerden biri gözler ve çevresidir. Göz çevresi kırışıklıklarına dolgu uygulaması, ifadede zamana bağlı olarak beliren etkileri geçirmek ve yüz estetiğine form kazandırmak için sunduğumuz hizmetlerden biridir.

Özellikle kaz ayakları olarak nitelendirilen ve gözün yanlarında beliren kırışıklıklar, gülümsemeleri bile etkileyen unsurlardır. Yaşlılık belirtileri gibi değerlendirilmesinin yanı sıra, kişinin cilt yapısına bağlı olarak da oluşabilir. Nem dengesi, hormon dengesi, cilt dokularının elastikiyetini kaybetmesine neden olabilir. Dolgu uygulaması ile tüm bu sorunları gidererek, kırışık ve derin çizgilerin görünümünü azaltıyoruz.

Göz Kırışıklıklarına Dolgu Nasıl Yapılır?

Göz çevresi kırışıklıklarına dolgu Göz çevresi botoks ve göz çevresi dolgu, uyguladığımız yöntemler arasındadır. Kişinin isteğine ve cildin yapısına bağlı olarak, kliniğimizde yaptığımız muayene esasında yapılacak olan estetik tedaviyi belirliyoruz. Göz altlarına genellikle ışık dolgusu uyguluyoruz. Göz çevresindeki çizgiler içinse botoks uygulaması sunuyoruz.

Göz çevresine dolgu talep eden kişiler için de yağ dolgusu ve hyalüronik asit dolgusu seçeneklerini sunuyoruz. Belirlenen uygulama ve ilave yöntemlerle, göz çevresinde toparlama, yenileme, gençleştirme çalışmalarını estetik uygulamalar dahilinde gerçekleştiriyoruz.

Göz altlarındaki morluklar, torbalanma ve çukurlukların giderilmesinde en etkili yöntem olarak ışık dolgusu kullanıyoruz. Göz altı ışık dolgusu, bu bölgedeki ince ya da incelmiş deri tabakasının arka kısmını doldurarak kalınlaştırma üzerine yaptığımız bir yöntemdir.

Mor görüntüye neden olan ince deri, ardına eklenen doldurma yöntemiyle hem çukur ve çöküklerin kapanmasını sağlıyor hem de daha açık cilt rengine bürüyor. Uygulama enjekte yöntemiyle göz altı kemik üzerine yapılır. 5 dakikada uygulanan kolay ve güvenli bir yöntemdir. Genellikle 1-1,5 yıl kullanımı olduğu belirtilir fakat cilt ve doku niteliğine göre 5 yıla kadar kullanım sağlar.

Göz Çevresi Dolgu Uygulamaları

Göz çevresi estetiğinde uygulanan yöntemlerden biri de dinamik dolgu uygulamasıdır. Dinamik dolgularda uygulanan madde Teosyal RHA olarak, kaz ayakları dolgusu olarak üretiliyor. Hyalüronik asit bazlı olarak geliştirilen bu madde, botoks uygulaması tercih etmeyen kişilere sunduğumuz yöntemlerden birisidir.

Botoksa oranla daha uzun kullanım süresi veren ürün 1 ila 1,5 yıl kullanım sağlar. Uygulama enjekte yöntemiyle kısa sürede yapılır. Kesi olmadığı için konforlu ve enfeksiyon riski oluşturmaz. Alerjik etkiler bırakmaz ve tespit edilmiş herhangi yan etkileri yoktur. İşlem esnasında hafif kızarıklıklar oluşmuş ise 5-10 dakika içerisinde normale döner. Şişme, morluk gibi etkiler görülmez.

Göz Çevresi Kırışıklıkları Dolgu Fiyatları

Göz çevresi kırışıklıkları estetik fiyatları, yapılan uygulama türüne ve ek uygulamalara bağlı olarak belirlenir. Dolgu ve göz çevresinde yapılacak cerrahi ya da cerrahi olmayan estetik uygulamaların kapsam, tür ve uygulama alanına bağlı olarak belirlenir. Kliniğimizden randevu alarak muayene ve uygulamalardan yararlanabilirsiniz.