Nem dolgusu, nem aşısı olarak da nitelendirilen ve cildin ihtiyacı olan nemi kazandıran, nem dengesini sağlayan bir uygulamadır. Yapılan işlemin temelde iki hedefi vardır. Bunlardan ilki kaybedilen nem dengesini takviye etmek diğeri ise doğal nemlendirmenin sağlanması için dokuların çalıştırılması mantığındadır.

Nem aşısı ile anında canlılık ve yenilenme elde edilirken, uzun vadede doğal canlılık faktörü sağlanır. Kliniğimizde verilen hizmetler dahilinde nem dolgusu yapıyoruz.

Nem Aşısında Kullanılan Maddenin İçeriği Nedir?

Estetik dolgularda kullandığımız hyalüronik asit, nem aşının temelini oluşturuyor. Bu asit cildin nem dengesini sağlarken, berrak bir ışıltı sunmasına katkıda bulunuyor. Su tutma özelliği ile N-asetil glukozamin içeriyor. Bu da insan vücudunda doğal olarak bulunan bir maddedir. Dolayısıyla alerjen oluşturmaz.

Nem aşısı Nem aşısı nedir konusunda daha detaylı bilgi vermek gerekirse; uyguladığımız dolgu aşısı hyalüronik asit seviyesini yükselten bir tekniktir. İşlem ile nem faktörü korunur ve bir bariyer oluşturularak hidrasyona karşı direnç artırılır.

Suyu seven moleküller olarak tanımlanan asit dolgusunda, cilt yüzey ve dokularındaki doğal nem tutulur ve cilt yapısının nem üretmesine katkı sağlanır. Doğal nemlendirme faktörünün içeriğini oluşturan; amino asitler, seramid, hiyalüronik asit, kolesterol ve yağ asitleri, nem aşısı ile enjekte edilir.

Nem Dolgusu Ne İşe Yarar?

Cilt kuruluğu ve buna bağlı olarak oluşan cilt gerginliğinin önlenmesini, giderilmesini sağlar. Cilt gerginliği nedeniyle oluşan çizi, kırışıklık ve cilt çatlağı gibi etkileri ortadan kaldırır. Cildin yumuşamasını, nem dengesini ve yağ dengesini ideal seviyede tutmayı sağlar.

Nem aşısı sonrası ciltteki kaşıntı ve gerginlik hissi ortadan kalkar. Canlanır, tazelenir ve cilt rengindeki dengesizlikler giderilir. Hem görsel olarak hem de hissetme fonksiyonlarında cildin yapılandırıldığı, nem kazandığı ve canlandığı gözlemlenir.

Trgiliserit ve hyalüronik asit içerikleriyle, tendeki nem kaybının giderilmesi ve nem faktörüne bariyer formülünün geliştirilmesiyle dinamik ve geniş bir görünüm kazandırır.

Nem Dolgusu Nasıl Uygulanıyor?

Ameliyatsız estetik uygulamalar dahilinde sunduğumuz bir işlemdir. Kliniğimizde, steril koşullarda ve FDA onaylı ürün kullanarak ortalama 15 dakikada gerçekleştiriyoruz.

Uygulamanın hemen akabinde ciltteki etkileri görülmeye başlar. İlk bir ay içerisinde de ciltteki yenilenme, canlanma ve iyileşme devam eder. Enjekte yöntemiyle uygulanan bir tekniktir. Dolgunun kullanım süresi ortalama 12 aydır. Cilt yapısı, doku formu ve yaşa bağlı olarak 1,5- 2 yılda kullanılabilir. Kullanım süresi dolduğunda madde, beden tarafından metabolize edilir ve atılır.

Nem aşısı yaptıranlar, aşının etkisi geçmeye başladığında cildin kuru ve nemsiz görünüme döndüğünü belirtmektedirler. Yeniden uygulanmasında bir sakınca olmayan ve yeniden yapılabilen bir tekniktir.

Nem Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Cilt yapısının nem depolamasına ve nem üretebilmesine olanak sunar. Kolajen sentezi desteklenerek, nem dengesinin ve doğal nemlendirme faktörünün doğal olarak üretilmesini sağlar. Cilde form kazandıran elastikiyet veren liflerin oluşumuna katkı sağlar.

Nem dolgusu, cilt görünümünde pürüzsüzlük sağlarken, dinamik, gözenekleri sıkılaştırılmış, berrak bir cilde kavuşmanızı sağlar. Ayrıca nem koruma bariyerleri sayesinde ciltte yaşlılık sürecini geciktirir.

Nem Dolgusu Fiyatları

Nem dolgusu fiyatları, uygulanacak bölgeye bağlı olarak belirlenir. Her cilt farklı özelliklerde ve her deri yapısı farklı doku kalitesine sahip olduğu için uygulama yaptıracak kişilerin cilt yapısını analiz ederek uygulama yapıyoruz.

Uygulama yapılacak bölge, kişinin yaşı ve dokuları, ilave estetik uygulamalar olup olmadığına bağlı olarak, muayene esnasında hem işlemleri hem de fiyatları belirliyoruz. Nem dolgusu tek başına yapılabildiği gibi diğer ameliyatsız estetik uygulamalarla birlikte kombine olarak da yapılabilen bir uygulama yöntemidir.