Ameliyatsız yüz estetiği uygulamaları dahilinde kaş kaldırma botoksu işlemi yapılmaktadır. Tamamen yapısal olarak kaş yapısı aşağıda duran, ana kaş formu düşük duran ve dolayısıyla göz kapak alanının işgal edilmiş olan kişilerde düzenleme yaparak, kaş estetiği dizayn ediyoruz.

“Kaş kaldırma botoksu, yaşlılık belirtileri kapsamında form ve elastikiyetini kaybeden kaşların kaldırılması için uygulanan bir yöntemdir. Çevresine uygulanan botoks ile 1-2 mm yukarı kaldırılır ve kıvrımları daha belirgin hale getirilerek, canlı ve genç bir ifade kazandırılır.” 

Botoksla Kaş Kaldırma Uygulaması

Botoksla kaş kaldırma uygulaması, enjekte yöntemiyle yapılır. Botoks maddesi yani Botolinum toksini doğrudan enjekte edilerek pratik şekilde uygulanır. Fakat burada önemli olan, hangi noktalara ve ne kadar ünite kullanıldığıdır. Uzman eller, kaşın naturel görünümünü, ideal kaldırma oranıyla belirler.

Kaş kaldırma botoksu Kliniğimizde hizmet veren tüm doktorlarımız alanında uzman ve sektörel tecrübeye sahip kişilerdir. Kaş estetiğinde hem istediğiniz hem de ideal olan kaş kaldırma oranıyla, yüz estetiğinde sanatsal dokunuşlar temel hedefimizdir.

Uygulama öncesinde herhangi bir hazırlığa gerek olmamakla birlikte, en az birkaç gün öncesinde kan sulandırıcı ilaçlar alınmamalıdır. Kansız bir uygulama olsa da risksiz olması, önemli unsurdur.

Kaş kavisi, uç kısımları, başlangıç kısımları ve genel hat üzerinde analiz esnasında belirlediğimiz noktalara enjekte ederek tamamlıyoruz.

Kaş Kaldırma Botoksu Nasıl Belirlenir?

Botoksla kaş kaldırma öncesi sonrası, elde edilebilecek tahmini sonucu ve ortalama görseli, uygulama öncesinde danışanımıza sunuyoruz. Botoks ile kaşın ne kadar kalkacağı ve nasıl görüneceğine dair bilgiler ile doku yapısını analiz ederek uygulama yapıyoruz.

Belirli bir cilt hastalığı olanlara, hamile ve emzirenlere botoks uygulamıyoruz. Yine işlem için 18 yaş üzerinde olunması gereklidir. Kişinin yaşı, cilt türü, doku kalitesi ve yaşlılık belirtilerinin olduğu bölgeleri inceleyerek, kaşın hangi bölgelerine uygulama yapacağımızı belirliyoruz.

Kaş Kaldırma Botoksu Sonrası

İşlem ortalama 10 dakika civarında sürer. Kaş arası çizgiler için botoks ve göz çevresi botoksu, alın botoksu gibi uygulamalar yapılacak ise kombine şekilde yapılabilir. Maksimum 15 dakika süren konforlu işlemler bütünüdür.

Kaş kaldırma botoksu sonrası ciltte deformasyon oluşmaz. Şişlik ya da morluklar gözlenmez. Hafif kızarıklık iğne noktası kadar oluşursa en fazla 5-10 dakikada geçer. İz bırakmayan ve iz kalmayan bir uygulamadır. Enjekte avantajıyla enfeksiyon riski oluşturmaz. Kişi işlemden hemen sonra günlük yaşamına aktivitelerine dönebilir.

İlk 24 saatte masaj, sauna, hamam gibi faktörlerden kaçınılmalıdır. Uygulamanın etkisi cilt tipine bağlı olarak 3 ile 7 gün arasında belirmeye başlar. İdeal form süresi ise 1-2 haftada netleşir.

Kaş Kaldırma Botoksu Ne Kadar Süre Kalıcı Oluyor?

Botoksun kullanımı ortalama olarak 6 ile 8 ay arasındadır. Etkisi geçtiğinde eski yapısına dönen cilt formunun sürekliliğini sağlamak için her 6 ayda bir yaptırılabilir. Yenilenmesinde sağlık açısından hiçbir sakınca olmayan uygulamada kullanılan botoks ürünleri FDA tarafından onaylanmıştır. Uzun yıllardır da piyasada estetik ve kozmetik alanlarda kullanılan güvenli ürünler arasındadır. Püf noktası; profesyonel nitelikte uygulanır olmasıdır.

Kaş Kaldırma Botoksu Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kaş botoksu fiyatları, uygulanacak üniteye ve uygulama içeriklerine bağlı olarak belirlenir. Kaş yapısının formuna göre göz kapaklarında ya da göz çevresinde, alın ve kaz ayaklarında yapılması gereken ek estetik uygulamalar var ise belirlenerek, muayene esnasında fiyatlarıyla sunulur.

Kaş ortası botoksu, kaş kaldırma botoksu ve diğer botoks uygulamaları birarada yapılabilen ve bütünsel bir form sağlayan kombine uygulamalardır. Tekil işlem olarak da yapılabilir.