“Boyun ve dekolte botoksu”, zamana bağlı etkilerin estetik açıdan tedavi edilmesi ve kişilerin cilt yapılarına göre bazı düzenlemelerin yapılmasını içerir. Derin yatay ve dikey çizgiler, boyunda oluşan bantlar, çene altından boyunda oluşturulan sarkık form, göğüs üstü bölgenin deformiteleri gibi estetik açıdan rahatsız eden unsurları düzeltmek üzere birtakım uygulamalar yapıyoruz.

Boyun ve dekolte bölgesinde yapılan cerrahi işlemler dışında, ameliyatsız estetik uygulamaları kapsamında bir nevi gençleştirme uygulamaları sunuyoruz.

Boyun & Dekolte Botoksu Ne İçin Yapılıyor?

Boyun dekolte botoksu

Yaşlanma belirtilerinin en net gözlemlendiği bölge özellikle boyundur. Platisma tıbbi adıyla, boyunda bulunan kas grubu tek parça özelliğiyle tüm bölgeyi sarar. Zamanla elastikiyetin azalması ve yer çekimi etkileriyle form kaybeden ve aşağı doğru, içerisi boşaltılmış ince deri görünümünde sarkık oluşturur. Bu görüntü platismal bantlar olarak nitelendirilir ve estetik uygulamalar kapsamında değerlendirilir.

Boyun dekolte botoksu, formunu kaybetmiş bu kas grubuna müdahalede bulunarak canlı, toparlanmış ve sarkıklığı giderilmiş bir görünüm kazandırır. Botoksun temel çalışma mantığı; kas dokularına etki ederek, fonksiyonlarını durdurmaktır. Böylelikle yaşlanma belirtileri, kullanım süresi dahilinde tamamen geçirilir.

Boyun Dekolte Botoksu Nereye Uygulanır?

Boyun bölgesinde tek sıra bant ya da çok katlı görünüm veren tüm bantlara uygulanır. Tüm boyunda oluşan çizgilere doğrudan uygulama yaparak, kırışıklık, derin çizgiler ve bantların oluşturduğu torbaları gideriyoruz.

Ayrıca boyun ve dekolte bölgesinin birleşim yerinde de enjeksiyon uygulayarak bütünsel ve kombine uygulama gerçekleştiriyoruz.

Boyun Dekolte Botoksu Nasıl Uygulanır?

Boyun kırışıklığı botoks uygulaması ile hızlı ve konforlu şekilde uygulamayı, kliniğimizde gerçekleştiriyoruz. Steril ve estetik uygulamalara uygun koşullarda, FDA tarafından onaylanan cihazlar ve onaylanan ürünlerle çalışma yapıyoruz.

Botoks, çeşitli firmaların aynı içerikle imal ettiği ve yüz estetiğinde kullanılan Botolinum toksinidir. Her kişinin cilt yapı ve doku özelliklerine göre uygulama yaparak, ideal süre boyunca formda, kırışıksız ve genç bir cilt elde etmeyi hedefliyor ve uygulamamızı bu yönde yapıyoruz.

Boyun botoksu, enjeksiyon usulüyle uygulanır. En önemli kriter ise; doğru noktalara ve gerekli ünitenin doğru oranda transfer edilmesiyle sağlanır. Alanında uzman, deneyimli doktorlarımız ile size en doğal görünümü verirken estetiğinizi sağlayacak şekilde uygulamayı gerçekleştiriyoruz.

Plastismal bölgeye doğrudan enjekte yöntemiyle ortalama 10-15 dakikada işlem tamamlanır. Kansız ve ağrısız bir formda uygulanan işlemde herhangi bir kesi açılmaz.

Boyun ve Dekolte Botoksunun Avantajları Nelerdir?

Boyun çizgileri için botoks uygulaması, kesi bulundurmadığı için iltihap, yara ya da enfeksiyon riskini ortadan kaldırır. Konforlu bir uygulama olup, sonrasında kişi normal aktivitelerine dönebilir. Bandaj, pansuman gerektirmez ve işlem sonrası hiç iz oluşmaz. Lokal ya da genel anesteziye gerek yoktur.

Aşırı hassas olanlar için anestezik krem uyguluyoruz. Uygulama sonrası şişlik ya da morluk oluşmaz. Hafif kızarıklık oluşursa 5 dakika sonra normale döner. Tekniğin ardında 3 ila 7 gün içerisinde etkisini göstermeye, boyun kasları toparlanmaya başlar. 10-14 gün içerisinde tamamen şeklini alır ve elastikiyeti yeniden kazanılmış formda bir estetik elde edilir.

Boyun Dekolte Kırışıkları Tedavisi

Boyuna botoks nasıl yapılır, farklı uygulamalar var mıdır gibi konularda danışanlarımıza, uyguladığımız ek ve ekstra işlemleri sunuyoruz. Ultra Skin, boyun botoksuna kombine edilebilir bir yöntemdir. Doku kalitesi ve cilt yapısına bağlı olarak, kişinin isteği ve gerekliliği belirlenerek uygulanabilir.

Derin fokus Ultrason tekniği olarak nitelendirdiğimiz işlemde; ısı yordamıyla collagene yapısını destekliyoruz. Cilde nem, elastikiyet veren özütünde bulunan kolajen sentezine etki ederek, oluşumun daha nitelikli, hızlı ve etkin biçimde cildi tazelemesi için uyguluyoruz. Dolayısıyla boyun ve dekoltede oluşan kırışıklıklara karşı direnç kazanılırken, nem dengesi sağlanıyor ve cilt yenilenmiş bir form kazanıyor. Ankara boyun dekolte botoksu fiyatları ve muayene için randevu alabilirsiniz.