Saç dökülmeleri için Saç mezoterapisi Tedavisi

Saçlar hergün 50-80 tel dökülür. Ama aynı oranda da saç kökü geri çıkar. Yani devri daim gibi bir süreç vardır. Eğer saç dökülme miktarı artarsa o zaman bu sistem bozulur ve sistematik olarak saç kaybı ve kelliğe giden süreç başlar. En sık saç dökülme nedenleri genetik yatkınlık, stres, hormonal bozukluk ve element eksikliğidir.

Saç kaybedilmeden korunabilirse en etkili sonuçlar o zaman elde edilir. Çünkü saç kaybı olan alana saç ekimi yapılsa bile saç kaybı sürdükçe saçta istenilen sıklık elde edilemez. Saç mezoterapisi hem saçlarınızı dökülmeye karşı korur, hem saçlarınızın daha sağlıklı bir görünmesini sağlar hem de saçlarınızı sıklaştırır.

Saç mezoterapisi mikroenjektörler vasıtasıyla mezoterapi karışımının cildin alt tabakasına yani saç köklerinin olduğu yere verilmesi işlemidir.

Saç dökülmesini normal seviyeye indirmek, saçları daha kaliteli, daha parlak, daha canlı hale getirmek ve bir miktar da yeni saç çıkışını aktif hale getirmek için uygulanan bir yöntemdir.

saç için mezoterapiOrtalama haftalık ya da on beş günlük peryotlar halinde 10 seans uygulanır. 6. ya da 7. seanstan sonra etkiler görülmeye başlar. İlk etki saçta parlama, canlanma ve kıl hacminde artıştır. 9. Senastan sonra saç dökülmesinde normal seviyeye dönme ve saçta bir miktar sıklaşma başlar. Bazı hastalarda ayda bir idame tedavisi halinde tedaviye devam edilebilir. Ortalama etki süresi 3-4 yıldır. Çünkü saçlar bu süre içersinde yenilenir. İşlem sırasında hafif bir rahatsızlık hissi duyulabilir. Bunu önlemek için işlem öncesinde 5-10 dk buz tatbik edilir.

Saç mezoterapisi saçı korumak ve canlandırmak için bilimsel olarak etkili bir yoldur. Dışardan sürülen losyon ya da şampuanlar saçınızı daha parlak ya da canlı gösterebilir. Ama saçınız bir gün sonra yine matlaşır ve kırılgan bir yapı gösterir. Çünkü saç köküne yani saçın büyüme merkezine etkili olmayan hiçbir şey saçta kalıcı bir düzelme sağlamaz. Dışardan sürülen bu tür saç bakım malzemelerinin ya da ilaçların emilip saç köküne ulaşması pek olası değildir. Aynı şekilde ağızdan alınan birtakım ilaçlarda saç köküne direkt etki yaratmaz.

Saç mezoterapisi ile PRP tedavisi kombine edilebilir. Elde edilen sonuçlar daha üst seviyededir. Saç mezoterapisi ve PRP kombine edildiğinde hastaya 10 seans haftalık peryodlar halinde mezoterapi 4 seansta 2 haftalık peryodlar halinde PRP uygulanır. Özetle 4 seasn hem PRP hem mezoterapi 6 seans ise sadece saç mezoterapisi uygulanır.

Saçlarınızı dökülmeye karşı dirençli kılmak ve korumak, daha güzel gözükmesini sağlamak ve saçlarınızda bir miktar sıklaşma sağlamak saç mezoterapisi ile mümkündür.

Saç mezoterapi fiyatları saç mezoterapi Ankara’da uygulanan bir çok klinikte farklılıklar gösterebilir. Ama önemli olan güvenilir bir klinikte zengin ve iyi bir içeriğin uygulanmasıdır.