Lazer Tedavileri günümüzde ilerleyen teknoloji sayesinde lazer cihazlarında büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Lazer uygulamalarının yaygınlaşması ile bugün cerrahi uygulamalarla bile çözülemeyecek birçok probleme çare olmuştur. Lazer uygulamalarında önemli olan doğru tanıya ehil ellerde doğru lazeri uygulamaktır. Bir lazere sahip olmanız size her türlü uygulamayı başarıyla yapmanıza olanak sağlamaz. Her lazerin sahip olduğu dalga boyları vede etkin olduğu uygulama alanları farklılık gösterir. İyi bir estetik merkez en azından 4-5 çeşit lazere sahip olmalıdır. Bu sayede hem iyi neticeler almak hem doktoru hem de hastayı mutlu edecektir. Yapılacak en büyük hata ehil olmayan yerlerde uygun olmayan lazerlerin her türlü soruna uygulanmasıdır. Oluşan kötü sonuçlar hem kişileri mutsuz etmekte hem de lazer tedavisi ile ilgili halk arasında olumsuz bir intiba oluşmasına neden olmaktadır.

Lazer Tedavileri Kullanım Alanları

Cilt yenileme ve akne tedavi etmek için CO2 fraksiyonel lazer, lazer epilasyon için alexandirite, diod ve nd yag lazerler, dövme ve leke tedavisi için ND yag Q swidge lazer, damar için nd yag ya da pulse dye lazer kullanılmalıdır.

Lazer Tedavileri için kliniğimizde tüm cilt problemlerine yönelik son teknolojik yeniliklere sahip lazer cihazlarını kullanmaktayız. En sık lazer uygulamaları; lazer epilasyon , dövme silme , leke tedavisi , cilt gözeneklerinin küçültülmesi , cilt çatlaklarının tedavisi , akne tedavisi , sivilce lekeleri , peeling , çil tedavisi , gözaltı morluğu ve yara izlerinin tedavisidir.