“Lipomatik, liposuction yöntemlerinden biri olarak uyguladığımız ve cerrahi estetik işlemlerden biridir. Yağ alma amacıyla kullanılan teknolojik bir cihaz olan lipomatik, inatçı yağların alınması için kullanılır.”

Ameliyathane ortamında yapılan ve çeşitli yöntemlerle gitmeyen yağların alınması için kullanılan FDA onaylı bir cihazdır.

Lipomatik Cihazının Özellikleri Nelerdir?

lipomatikDiyet, spor, çeşitli estetik uygulamalar, kozmetik ve cihaz uygulamaları ile gitmeyen yağların alınmasında oldukça etkili bir yöntemdir. Lazer cihazlar ve Vaser liposuction ile yapılan işlemlere benzer bir uygulamadır.

Lipomatik cihazı, ağrısız ve sızısız iyileşme süreci sunar. Yağ alınacak kişi ve bölgeye göre lokal anestezi ya da sedasyon işlemi uygulanarak, yağ alımı yapılır. Estetik tedavi; cihaz üzerinden ince titreşim borusuyla ve vakum özelliğiyle yapılır. Yağ kütlelerine vibrasyon yöntemiyle müdahale ederek, vücuttan atılması sağlanır.

Liposuction ve İnfrasonik Lipomatik Arasındaki Farklar Nelerdir?

Liposuction uygulamasında tıpkı diğer cerrahi uygulamalarda olduğu gibi kesi açılarak çalışma yapılır. Lipomatik uygulamasında ise kesi açmaya gerek yoktur. Cerrahi dikişe de gerek yoktur.

Lipomatik cihazında, titreşim ve vakum yordamıyla uygulama yapılır. Liposuction uygulamasında, yağ alınacak bölgeye göre bazen genel cerrahi gerekli görülebilir. Lipomatik tekniğinde ise lokal anestezi yeterlidir.

Liposuction sonrasında oluşan morluklar, şişlik ve kızarıklıklar; açılan kesi nedeniyledir. Ve kesiden yapılan yağ çekme işleminde kas dokularının, damar ve sinir uçlarının zarar görmesiyle meydana gelen belirtilerdir.

Lipomatik zararlari konusunda bu tarz belirtiler gözlemlenmemektedir. Hedefteki yağ dokularına direkt olarak uygulama yapılır ve diğer doku sistemlerinin zarar görmemesi odağıyla çalışma yapılır.

Sistem; yağ dokularını tahrip ederek, direkt çalışma sunar. Fakat Liposuction cihazında deri altındaki dokularda oluşan hassasiyet, yan etkileri oluşturabilmektedir. Hassas, etkili ve tamamen hedefte çalışan bir sistem özelliğine sahiptir.

Lipomatik Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Cerrahi uygulama olan ve fakat cerrahi kesi gerektirmeyen bir uygulamadır. Dolaysıyla enfeksiyon riski oluşturmaz, kanama olmaz. Yap dokularının aşırı birikmiş olduğu tüm bölgelere uygulanabilir niteliktedir.

Seans esnasında daha fazla yağ dokusunu tahrip etme ve yok etme özelliğine sahiptir. Hızlı toparlanma ve iyileşme sağlarken, konforlu uygulama avantajı kazandırır. Yapılan incelemeler, lipomatik cihazıyla istenilen hedefe ideal oranlarda yakınlık sağlayan bir teknolojiye sahip olduğunu gösteriyor.

Lipomatik İle Hangi Bölgelerden Yağ Alımı Yapılır?

Liposuction uygulaması dahilinde olan ve yağ alımı kapsamında olan tüm bölgelerde kullanılabilir. Lipomatik yağ alımı uygulamasında genellikle;

  • Karın bölgesi
  • Basenler
  • Uyluk bölgesi
  • Kalça ve popo estetiği
  • Kollar
  • Üst ve alt bacak bölgesi
  • Bel çevresi

Gibi aşırı yağ olan ve çeşitli yöntemlerle giderilmemiş tüm bölgelerde işlem yapıyoruz.

Lipomatik Uygulaması Sonrası Yapılması Gerekenler

Yağ alımı sonrasında kişi günlük aktivitelerine devam edebilir. Hafif ağrılar oluşabilir. Fakat kızarıklık, kanama, kabuklanma gibi etkiler görülmez. Uygulamayı hamilelik sürecinde ve emziren annelere yapmıyoruz.

18 yağ üzerindeki kadın ve erkeklere, aşırı yağ birikimlerinin giderilmesi için uygulanır. Aşırı şişmanlık, obezite gibi durumlarda, sağlık formu kapsamında ve doktor gerekli görmüş ise daha erken yaşlarda da uygulayabildiğimiz bir yöntemdir.

Lipomatik Uygulaması Kimlere Yapılır?

Yağlanma sorunu olan ve bölgesel zayıflama hedefinde olan kişilere yapılabilir. Düzenli olarak kan sulandıran ilaç kullanımı, cilt enfeksiyonları ve dolaşım bozuklukları gibi ciddi rahatsızlıklarda uygulanmaz.

Lipomatik ile yağ çekimi işlemi zayıflama sağlamaz. Doğrudan yağ alımı yapılır. Lokal veya genel olarak uygulanabilir. Yani vücudun istenilen bir bölgesine uygulandığı gibi farklı bölgelerde oluşan aşırı yağ birikimlerinde de kombine olarak uygulanabilen bir tekniktir. Muayene esnasında uygulama yapılacak bölgelerin tespiti yapılır.