Popoyu estetik olarak güzelleştirmek için uygulanabilecek birkaç teknik vardır. Bunlardan birincisi silikon protez ile popo büyütme işlemidir. Popo arasındaki kat izi içinden yapılan bir kesi ile gluteal implant yerleştirilebilir. Bu silikon gluteal implantlar çeşitli boyutlarda ve yuvarlak ya da anatomik şekilli olabilir. Ben genellikle anatomik implantları tercih ediyorum. Kas arası plana yerleştirme hem uzun dönemde iyi sonuçlar veriyor hem de daha doğal bir görünüm sağlıyor.

Popo Estetiği Ameliyatı

popo estetiği ile büyütme Popo estetiği ameliyatı genel anestezi uygulanarak hastane ortamında yapılır. Operasyon 1-2 saat sürer. Ameliyat sonrası hasta ilk birkaç gün yüzüstü ya da yan yatar. 3. günden sonra sırtüstü yatabilir ve rahatlıkla oturabilir. Kişi 7-10 gün içinde eski temposuna dönebilir. İz tam popo arasındaki katlantı izi içinde kaldığı için görünmez. 2-3 hafta korse kullanımı önerilir.

İkinci yöntem de ise poponun dış yan – alt bölgelerine lazer liposuction yaparak buradaki fazla yağ dokusunu almak ve lazer liposakşının etkisiyle popo dikleştirme hedeflenir. Poponun üst-orta bölgelerine yağ enjeksiyonu yaparak ta popoya dolgunluk, dışa çıkıklık sağlanır.

Lazer liposuction ve yağ enjeksiyonu ile aynı anda o bölgelerdeki selülitleri ve düzensizlikleri de azaltmak mümkün olmaktadır. Lazer ile cildi aşağı çeken bantlar kesilmekte, bantlar arasındaki yumru şeklindeki yağlar azaltılmakta ve cilt sıkılaştırılmaktadır. Yağ enjeksiyonu ile de aşırı çukurlaşmış alanlar doldurulmaktadır.

(Kalça) popo germe ameliyatı bu bölgedeki sarkmış olan fazla cilt,  yağ dokusu  çıkartılarak azaltılması işlemidir. Kesi izi popo altındaki katlantı izinde ve uzantısında kalır. Ameliyat izi zamanla belirsiz bir çizgi halinde kalır. Popo germe ameliyatı sayesinde aşağı doğru sarkmış ve uzamış popo, daha yüksek daha çıkık ve daha kalkık bir görünüm kazanır.